Connect with us

Powiat

Wydział komunikacji wznawia działalność

Powiat. Od 11 maja 2020 r. Wydział Komunikacji wznawia bezpośrednią obsługę interesantów WYŁĄCZNIE poprzez wcześniejsze umówienie terminu wizyty.

Opublikowane

w dniu

Ze względów bezpieczeństwa interesanci nie umówieni wcześniej na termin nie zostaną obsłużeni. Filia Wydziału w Nowogardzie pozostaje zamknięta do odwołania

Rejestracja pojazdów

Wydziale Komunikacji funkcjonuje system internetowej rezerwacji wizyt do rejestracji i przerejestrowania pojazdów a także do pozostałych spraw związanych z pojazdami, za pomocą którego
można umówić się na wizytę na 30 dni do przodu. Rezerwacja na każdy kolejny dzień uaktywnia się o godz. 24.00. Rezerwacji można będzie dokonywać pod linkiem:
https://bezkolejki.eu/spgoleniow
Tu znajduje się strona podglądu kolejki:
https://bezkolejki.eu/spgoleniow/QueueStatus
Dodatkowe informacje, pytania – 914710287
Dodatkowo pozostaje uruchomiony adres mailowy: wk@powiat-goleniowski.pl , na który w drodze wyjątku spowodowanego zaistniałą sytuacją, można składać wnioski o zgłoszeniu zbycia
i nabycia pojazdu (bez rejestracji) dołączając kopię wniosku i kopię umowy kupna/sprzedaży pojazdu.
Wniosek zgłoszenia zbycia i nabycia pojazdu jest do pobrania na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Goleniowie:
http://spow.goleniow.ibip.pl/public/get_file_contents.php?id=324102
Wszystkie inne druki z zakresu działania Wydziału Komunikacji również dostępne są na stronie internetowej starostwa: http://spow.goleniow.ibip.pl/public/?id=204531
Nadal wszystkie wnioski dotyczące zadań z zakresu działania Wydziału Komunikacji można składać za pośrednictwem poczty (oryginały dokumentów), platformy e-puap lub poprzez pozostawienie
dokumentów w Biurze Obsługi Interesanta. Dokumenty muszą być złożone w oryginałach wraz z tablicami rejestracyjnymi ((jeśli są elementem składanych dokumentów)
Po załatwieniu sprawy dokumenty zostaną odesłane za pośrednictwem poczty na adres wskazany we wniosku lub będzie można odebrać je osobiście po wcześniejszym telefonicznym umówieniu
terminu.
Dla sprawnej komunikacji należy pozostawić we wniosku numeru telefonu lub adresu e-mail. Pracownik zajmujący się sprawą zadzwoni lub napisze na wskazany adres mailowy celem umówieniaterminu odbioru. W przypadku braku takiego kontaktu dokumenty zostaną odesłane za pośrednictwem poczty.
Z uwagi na ograniczoną liczbę pracowników cala procedura może potrwać kilka dni.

PRAWA JAZDY, TRANSPORT DROGOWY, SKP, OSK, USUWANIE POJAZDÓW

Sprawy związane z dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami, transportu drogowego, stacji kontroli pojazdów, ośrodków szkolenia kierowców i usuwania pojazdów wymagają wcześniejszej
rezerwacji terminu telefonicznie.
914710232 – prawa jazdy
914710231 – transport drogowy, SKP i OSK
914710287 – usuwanie pojazdów

red.

powiązane – „Starostwo się zamyka”

Powiat

W niedzielę II tura wyborów

Powiat. W niedzielę 21 kwietnia w trzech gminach naszego powiatu będziemy głosować raz jeszcze, by zdecydować kto będzie w dwóch z nich burmistrzem, a kto wójtem w trzeciej.

Opublikowane

w dniu

W Goleniowie mamy wybór pomiędzy Tomaszem Banachem a Krzysztofem Sypienienm, w Maszewie powalczą Paweł Piesio i Małgorzata Storma-Piotrowska, a w Przybiernowie Lilia Ławicka i Bogdan Czaplicki.

Lokale wyborczę będą otwarte od 7.00 do 21.00.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Po wyborach – analiza

Powiat. Po pierwszej, a przed druga turą wyborów samorządowycyh w połowie gmin naszego powiatu, nic pewnego nie można powiedzieć o szansach sześciorga kandydatów na wójta i burmistrza. Można za to wyciągnąć już pewne wnioski z układu sił w nowo wybranych radach.

Opublikowane

w dniu

Druga tura a frekwencja

Chociaż różnice z pierwszej tury wyborów dzielące rywalizujących o fotel wójta w Przybiernowie i burmistrza w Goleniowie i Maszewie są spore, to nic pewnego z tego jako prognoza na turę drugą nie wynika. Kluczem bowiem do sukcesu w ostatecznej rozgrywce będzie frekwencja – ilu pójdzie głosować i na kogo. Tu nic nie daje proste sumowanie lub różnicowanie wyników z pierwszej tury, ani który z przegranych rywali w tejże turze komu przekaże swoje poparcie – nikt bowiem nie wie, którego z kandydatów elektorat utrzyma moblilizację i zagłosuje 21 kwietnia, ani jak się zachowają wyborcy, którzy już oddali głos na kandydata przegranego. Tu możliwych wariantów zachowań jest na tyle wiele, że nie ma sensu ryzykować prognozą. Przecież równie dobrze wyborcy kandydatów, którzy w pierwszej turze wygrali mogą sobie odpuścić udział w drugiej zakładając pewną wygraną swojego kandydata, jak i wyborcy tych, którzy odpadli uznać, że już swoje zrobili i też pozostać w domach. A rozstrzygną wszak rywalizację ci, którzy jednak mimo wszystko w drugiej turze zagłosują – choć nikt nie wie i nie przewidzi na kogo, dlaczego i w jakich proporcjach. Nie mówiąc już o pogodzie jako istotnym czynniku wpływającym na frekwencję.

Zatem cała rywalizująca 21 kwietnia szóstka kandydatów ma szansę wygrać – choć z różnym prawdopodobieństwem. Ich problem polaga teraz na tym, co zrobić, by utrzymać moblilizacje choćby istotnej części własnych wyborców, a w dodatku przekonać pozostałych by przyszli na nich zagłosować. Wydaje się, że mimo technologicznych ułatwień jakie dają media społecznościowe, mają na wyborców wpływ mocno ograniczony, co skazuje ich i nas wszystkich na oczekiwanie bez pewności wyniku – po prostu zobaczymy komu szczęście dopisze, a komu nie…

Powiat goleniowski

Tu wszystko wydaje się być już jasne. Ponieważ wybory do rady powiatu wygrała Koalicja Obywatelska wprowadzając sześcioro radnych, to ona dobierze sobie koalicjanta i będzie nim pewnie tradycyjnie PSL w aliansie zwanym Trzecią Drogą z czterema radnymi, co daje takiemu sojuszowi większość w radzie powiatu. A ta większość wygeneruje zapewne po raz kolejny starostę Stanisławskiego z KO i wicestarostę Kulinicza z PSL. Wprawdzie teoretycznie są możliwe jeszcze inne sojusze w nowej radzie powiatu, ale z różnych względów mają one niewielkie szanse na zaistnienie.

Warto zwórcić uwagę na pewna tendencję, kóra odróżnia nasz powiat od całości zdecydowanie platformerskiego województwa. U nas bowiem PO (schowana w KO) słabnie tak jak jej prawdopodobny koalicjant PSL (schowany w Trzeciej Drodze). Oto bowiem w poprzednich wyborach samorządowych PO zdobyła 7 mandatów, a PSL pięć. Za to PiS utrzymał stan posiadania mając wtedy i teraz czworo radnych, czyli relatywnie zmniejszył dystans do w/w rywali. Za to prawdziwą klęskę zaliczyła Lewica wprowadzajć tylko jednego radnego – poprzednio miała ich trójkę. Nowym ugrupowaniem w radzie naszego powiatu jest niepartyjna Koalicja Samorządowa z czworgiem radnych.

Gmina Goleniów

W tej gminie powyborczy sojusz zawarła już Koalicja Obywatelska (6 radnych) i komitet walczącego w drugiej turze o fotel burmistrza Tomasza Banacha (5 radych), co daje im większość w nowej radzie. To nie tylko wynik naturalnej zgodności poglądów i nieukrywanej fraternizacji obu ugrupowań, ale też forma perswazji – jak zagłosujecie na Sypienia, to będzie on i tak zależny od naszej większości w radzie, co znacznie utrudni mu rządzenie gminą. A jak na Banacha to…

Ponieważ w poprzedniej radzie PO formalnie nie miała swoich radnych, odnotować należy powiększenie liczby radnych przez PiS – z trzech do czterech.

Gmina Nowogard.

Tu doszło do największej sensacji tych wyborów w naszym powiecie. Już w pierwszej turze Wiatr przegnał Czaplę – czyli ustępujący po 13 latach burmistrz przegrał zdecydowanie z kandydatem formalnie niepartyjnym z komitetu NOWA. To oznacza pewnie istotne zmiany w tej tradycyjnie lewicującej gminie, bowiem ugrupowanie nowego burmistrza ma aż 9 radnych i brakuje mu dwóch do większości. Tyle samo jednak może mieć naturalny alians Lewicy (6 radnych) i KO (3) z ustępującym burmistrzem w składzie. Które z tych dużych ugrupowań przekona do siebie radnego z Trzeciej Drogi i dwóch z Patriotycznego Nowogardu – będzie miało większość. Czyli NOWA & KO ?

PO nie miała formalnie swoich przedstawicieli w poprzedniej radzie miejskiej teraz ma trzech. PiS ich miał, a teraz nie ma żadnego. Lewica miała aż 9 radnych, teraz ma tylko sześciu, a PSL miał dwóch – teraz jako Trzecia Droga tylko jednego.

Gmina Maszewo

Obecnemu burmistrzowi zabrakło trochę ponad 2% by wygrać w pierwszej turze. Dlatego 21 kwietnia dojdzie w tej gminie do dogrywki po 5 latach – tak jak wtedy pomiędzy Pawłem Piesio, a Małgorzatą Storma-Piotrowską. Ugrupowanie burmistrza wprowadziło do rady miejskiej najwięcej, bo 6 radnych, co jednak nie daje większości – brakuje dwóch. Układ sił w nowej radzie jest taki, że możliwa jest również koalicja większościowa bez ugrupowania aktualnego burmistrza.

Gmina Stepnica.

Tu wszystko jest jasne – burmistrzem po raz kolejny został Andrzej Wyganowski, którego ugrupowanie ma 13 radnych w nowej radzie miejskiej.

Gmina Osina

Podobnie jest w tej gminie, a nawet lepiej – wójtem po raz kolejny został Krzysztof Szwedo, którego ugrupowanie ma aż 14 radnych w nowej radzie gminy.

Gmina Przybiernów.

W tej gminie w pierwszej turze wygrał kandydat KO Bogdan Czaplicki z trzema radnymi, ale najwięcej radnych ma komitet pani Łozy, która odpadła – 6. Drugi jest komitet obecnej wójt Lili Ławickiej, która weszła do drugiej tury pokonując Łozę o nieco ponad 1% głosów – 5 radnych. Trzecia Droga ma jednego radnego, zatem warianty większości są co najmniej trzy – wójtem będzie jednak na pewno albo Czaplicki, albo Ławicka…

red.

Kontynuuj czytanie

Powiat

Rada Powiatu wybrana

Powiat. Wybory do rady powiatu goleniowskiego wygrała Koalicja Obywatelska.

Opublikowane

w dniu

Oto wyniki i nowi radni:

KKW Koalicja Obywatelska – 31,59%

T. Stanisławski, G. Górska, M. Zalewski, B. Papuszka, W. Kaleczyc, Ł. Kotwicka

KW Prawi i Sprawiedliwość – 21.05%

T. Chodyko, A. Skrzypczak, M. Magierska, B. Lisiecki

KW Koalicja Samorządowa – 21.05%

K. Zajko, J. Tunkiewicz, J. Pawlak, B. Suleja

KKW Trzecia Droga – 21.05%

P. Gulbinowicz, T. Kulinicz, M. Simiński, K. Kamińska

KKW Lewica – 5,26%

K. Lembas

red.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie