Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Powiat

Wydział komunikacji wznawia działalność

Powiat. Od 11 maja 2020 r. Wydział Komunikacji wznawia bezpośrednią obsługę interesantów WYŁĄCZNIE poprzez wcześniejsze umówienie terminu wizyty.

Opublikowane

w dniu

Ze względów bezpieczeństwa interesanci nie umówieni wcześniej na termin nie zostaną obsłużeni. Filia Wydziału w Nowogardzie pozostaje zamknięta do odwołania

Rejestracja pojazdów

Wydziale Komunikacji funkcjonuje system internetowej rezerwacji wizyt do rejestracji i przerejestrowania pojazdów a także do pozostałych spraw związanych z pojazdami, za pomocą którego
można umówić się na wizytę na 30 dni do przodu. Rezerwacja na każdy kolejny dzień uaktywnia się o godz. 24.00. Rezerwacji można będzie dokonywać pod linkiem:
https://bezkolejki.eu/spgoleniow
Tu znajduje się strona podglądu kolejki:
https://bezkolejki.eu/spgoleniow/QueueStatus
Dodatkowe informacje, pytania – 914710287
Dodatkowo pozostaje uruchomiony adres mailowy: wk@powiat-goleniowski.pl , na który w drodze wyjątku spowodowanego zaistniałą sytuacją, można składać wnioski o zgłoszeniu zbycia
i nabycia pojazdu (bez rejestracji) dołączając kopię wniosku i kopię umowy kupna/sprzedaży pojazdu.
Wniosek zgłoszenia zbycia i nabycia pojazdu jest do pobrania na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Goleniowie:
http://spow.goleniow.ibip.pl/public/get_file_contents.php?id=324102
Wszystkie inne druki z zakresu działania Wydziału Komunikacji również dostępne są na stronie internetowej starostwa: http://spow.goleniow.ibip.pl/public/?id=204531
Nadal wszystkie wnioski dotyczące zadań z zakresu działania Wydziału Komunikacji można składać za pośrednictwem poczty (oryginały dokumentów), platformy e-puap lub poprzez pozostawienie
dokumentów w Biurze Obsługi Interesanta. Dokumenty muszą być złożone w oryginałach wraz z tablicami rejestracyjnymi ((jeśli są elementem składanych dokumentów)
Po załatwieniu sprawy dokumenty zostaną odesłane za pośrednictwem poczty na adres wskazany we wniosku lub będzie można odebrać je osobiście po wcześniejszym telefonicznym umówieniu
terminu.
Dla sprawnej komunikacji należy pozostawić we wniosku numeru telefonu lub adresu e-mail. Pracownik zajmujący się sprawą zadzwoni lub napisze na wskazany adres mailowy celem umówieniaterminu odbioru. W przypadku braku takiego kontaktu dokumenty zostaną odesłane za pośrednictwem poczty.
Z uwagi na ograniczoną liczbę pracowników cala procedura może potrwać kilka dni.

PRAWA JAZDY, TRANSPORT DROGOWY, SKP, OSK, USUWANIE POJAZDÓW

Sprawy związane z dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami, transportu drogowego, stacji kontroli pojazdów, ośrodków szkolenia kierowców i usuwania pojazdów wymagają wcześniejszej
rezerwacji terminu telefonicznie.
914710232 – prawa jazdy
914710231 – transport drogowy, SKP i OSK
914710287 – usuwanie pojazdów

red.

powiązane – „Starostwo się zamyka”

Powiat

Jodek potasu u strażaków

Powiat. Jodek potasu trafił do powiatowych jednostek Państwowej Straży Pożarnej. W tej chwili nic nie wskazuje na to, by miało dojść do jakiejkolwiek formy skażenia radioaktywnego, a w konsekwencji do suplementacji jodkiem potasu – zapewnił na antenie TVP1 wiceminister MSW Błażej Poboży.

Opublikowane

w dniu

„Rozprowadzanie jodku potasu po Polsce, jakie prowadzimy od kilku tygodni, jest konsekwencją decyzji podjętej przez kierownictwo naszego resortu po tym, jak doszło do pierwszych walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Kierując się z jednej strony – bezpieczeństwem obywateli, a z drugiej – rutynowymi procedurami wynikającymi z zasad ochrony ludności i zarządzania kryzysowego, podjęliśmy decyzję o dystrybucji tabletek z jodkiem potasu do powiatowych jednostek Państwowej Straży Pożarnej. W ramach województw wojewodowie w porozumieniu z jednostkami samorządu terytorialnego będą decydowali każdorazowo o najlepszym w każdej miejscowości sposobie dystrybucji. Szkoły wydają się naturalnym miejscem – powiedział w „Kwadransie Politycznym” na antenie TVP1 Błażej Poboży, wiceszef MSWiA, mówiąc o potencjalnym zagrożeniu skażeniem radioaktywnym. Wezwał do śledzenia komunikatów w tej sprawie.

Jak stwierdził wiceszef MSWiA, „tabletkę otrzyma każdy, kto jej potrzebuje, wyłącznie w sytuacji zagrożenia napromieniowaniem ratioaktywnym, co podkreślamy. Ale też nie każdy powinien ją przyjąć – powiedział. I dodał: „Wystarczy tabletek dla wszystkich, którzy będą jej potrzebowali. Szkoły będą tylko miejscem dystrybucji. Nikt nie oczekuje, że w szkole będą one podawane”. – Tabletkę o różnej dawce, w zależności głównie od wieku, należy przyjąć od 24 godzin przed planowaną ekspozycją na bezpośrednie oddziaływanie radioaktywnego jodu do dwóch godzin po rozpoczęciu tej ekspozycji – poinformował wiceminister.

red.

powiązane – „Interna wraca”

Kontynuuj czytanie

Powiat

POSADŹ DRZEWO Z PREZYDENTEM RP I LEŚNIKAMI

Powiat. Czwarta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 29 i 30 września. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Opublikowane

w dniu

Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka – cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń. W ostatnie dwa dni września leśnicy znów zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew.

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce w piątek 30 września w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

– Po raz czwarty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – mówi prezydent.

        Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać w czwartek i piątek 29 i 30 września między 9.00 a 15.00.

– Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Na stronie Banku Danych o Lasach, bdl.lasy.gov.pl można sprawdzić, gdzie znajdują się siedziby nadleśnictw. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

red.

powiązane – „Goleniowski Klaster Energii Odnawialnej”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Pociągiem na dowód rejestracyjny

Powiat. 22 września to „Dzień bez Samochodu” – w tym dniu podróż pociągiem może być bezpłatna dla pasażera.

Opublikowane

w dniu

Bo oczywiście zapłacą za nią wszyscy podatnicy. Jak podaje urząd marszałkowski, w najbliższy czwartek (22 września) każdy posiadacz samochodu będzie mógł podróżować pociągami regionalnymi bez konieczności zakupu biletu. Wystarczy okazać konduktorowi dowód rejestracyjny samochodu. Akcją objęte są wszystkie pociągi regionalne na Pomorzu Zachodnim, ale także w województwach sąsiadujących z naszym regionem, tj. lubuskim, pomorskim i wielkopolskim. Oznacza to, że na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu, tj. bez żadnych opłat, można będzie podróżować pociągami regionalnymi (uruchamianymi przez Polregio) nie tylko wewnątrz województwa, ale także np. do Poznania, Zielonej Góry, Trójmiasta, itp.

Pomorze Zachodnie inwestuje w rozwój kolejowych przewozów pasażerskich, sieć dróg rowerowych i energetykę opartą na odnawialnych źródłach energii (OZE). Jesteśmy krajowym liderem pod względem nowoczesności taboru kolejowego obsługującego połączenia regionalne (86% pociągów nowych, tj. zakupionych od 2010 roku oraz 14% pociągów starszej konstrukcji, ale zmodernizowanych).
Województwo Zachodniopomorskiego może poszczycić się najdłuższą w kraju, siecią regionalnych dróg rowerowych, która jest systematycznie rozbudowywana.
Jesteśmy również niekwestionowanym liderem produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Na Pomorzu Zachodnim ponad 82 proc. zapotrzebowania energetycznego może być zaspokajane prądem powstałym przy wykorzystaniu OZE, głównie z farm wiatrowych. Do końca września 2021 r. łączna moc instalacji OZE na Pomorzu Zachodnim przekroczyła 2 GW (gigawaty), co stanowi 18,5% całkowitej mocy zainstalowanej w kraju.

red.

powiązane – „Elektryfikacja Straży Miejskiej”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie