Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Wyburzanie zakończone

Goleniów. Wyburzenie starego pozwala na rozpoczęcie budowy nowego dworca kolejowego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj agencja Public Relations „Open Mind” Moniki Krupowicz, przesłała nam do wykorzystania komunikat firmy „Prime Construction.”, która realizuje na zlecenie gminy Goleniów tę inwestycję, wraz z filmikiem oraz zdjęciami Tomasza Chacińskiego:
„…wyburzono zabudowę starego goleniowskiego dworca kolejowo-autobusowego, na miejscu którego powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy na miarę XXI wieku. Obiekt będzie gotowy jesienią 2021 roku. To jedna z największych w historii Goleniowa inwestycji, której koszt wyniesie ok. 24,5 mln zł. Jej generalnym wykonawcą jest firma Prime Construction.
Centralnym punktem zmodernizowanego dworca kolejowo-autobusowego będzie nowoczesny budynek o powierzchni ponad 500 m2. Przeszło połowa jego przestrzeni zostanie przeznaczona dla podróżnych. Znajdą się tam kasy biletowe, punkt informacyjny, przestronny hol i poczekalnia, sklepy, kawiarnia i toalety. Hol wyposażony będzie w nowoczesne tablice teleinformatyczne i biletomaty, a na zewnątrz budynku zamontowany zostanie interaktywny infokiosk z rozkładami jazdy i informacjami dla podróżnych. W drugiej części obiektu znajdzie się nowa siedziba goleniowskiej Straży Miejskiej.

  • Na dachu budynku zamontowane zostaną ekologiczne panele fotowoltaiczne, które zaopatrywać będą dworzec w energię elektryczną pozyskiwaną z promieniowania słonecznego. Obiekt połączony będzie także z obszerną wiatą rozświetlaną diodami LED – mówi kierownik robót, Karolina Brot z firmy Prime Construction.
    Wiata stanowić będzie również zadaszenie dla pasażerów autobusów, busów i pojazdów komunikacji miejskiej, których przystanki i miejsca postojowe znajdować się będą niedaleko głównego budynku dworca kolejowego. Tuż przed nim powstanie obszerny plac z nową nawierzchnią, na którym znajdzie się postój taksówek oraz miejsca postojowe „kiss & ride umożliwiające samochodom chwilowe zatrzymanie się, a po prawej stronie dworca wybudowany zostanie parking.
  • Część miejsc parkingowych powstanie także na placu po drugiej stronie torów. Będzie można zostawić tam samochód i przejść na teren dworca chodnikiem przy przejeździe kolejowym. Łącznie na terenie nowego dworca do dyspozycji pasażerów będzie 276 miejsc parkingowych – tłumaczy Artur Januchowski, prezes firmy Prime Construction.
    Do nowego dworca będzie można również dojechać ścieżką rowerową. W projekcie założono 36 miejsc postojowych dla rowerów. W przyszłości przy dworcu ma również stanąć miejska stacja wypożyczania rowerów. Modernizacja dworca obejmie także budowę nowych chodników, dróg i nawierzchni o łącznej powierzchni ponad 18 tysięcy m2 oraz zagospodarowanie terenów zielonych o łącznej powierzchni prawie 8 tysięcy m2.
  • Prace budowlane prowadzone będą etapowo bez zakłócania rozkładów jazdy pociągów, autobusów i busów. Na czas budowy zapewniliśmy podróżnym dworzec tymczasowy, który znajduje się w pobliżu inwestycji – dodaje Artur Januchowski.
    Nowy węzeł przesiadkowy ma zostać oddany do użytku jesienią 2021 roku. Inwestorem jest Gmina Goleniów – Koszt inwestycji to ok. 24,5 mln zł, z czego aż 85%, czyli ok. 21 mln zł, pozyskaliśmy z unijnego programu wspierającego rozwój Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, którego Goleniów jest częścią. Ze środków unijnych remontujemy także sąsiadującą z dworcem dawną rampę kolejową, w której będzie nowa siedziba teatru „Brama” oraz wieżę ciśnień, w której znajdzie się instytucja kulturalna „Twierdza Design” – mówi Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Prime Construction, która realizowała projekty budowlane m.in. dla takich inwestorów jak Puccini, Freja Logistic, Radiometer, Drobimex, Asprod czy obecnie realizowane centrum wystawiennicze IKEA w Szczecinie.”

Dołączony filmik Tomasza Chacińskiego – https://www.youtube.com/watch?v=bDJhlyC6Lq0&feature=emb_title

red.
powiązane – „Wyburzanie rozpoczęte”

Goleniów

Konsultacje w sprawie inwestycji Panattoni

Goleniów. Gmina zaprasza zainteresowanych na spotkanie konsultacyjno-informacyjne w sprawie terenu u zbiegu ul. Nowogardzkiej i obwodnicy wschodniej.

Opublikowane

w dniu

Przypomnijmy, że firma Panattoni, starająca się o możliwość wykorzystania tego terenu od 4 lat, wystąpił do gminy z wnioskiem o przystąpienie do opracowania miejscowego planu przestrzennego zagospodarowania tego miejsca. Miała się tym zająć rada miejska podczas ostatniej sesji, ale na wniosek mieszkańców, burmistrz wycofał projekt uchwały w tej sprawie – by przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami.

Jak podaje gmina, tematem konsultacji mają być nowe tereny przeznaczonych pod rozwój gospodarczy w gminie Goleniów ze szczególnym uwzględnieniem proponowanego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Żółwia Błoć.

Spotkanie odbędzie się z udziałem zastępcy burmistrza gminy Goleniów Tomasza Banacha, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i miasta w Goleniowie 11 października 2022 r. o godz. 16.00.

red.

powiązane – „Kolejne centrum logistyczne Panattoni”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zebrali prawie 270 kg grzybów

Goleniów. W minioną sobotę w Nadleśnictwie Kliniska odbyła się kolejna edycja „Wielkiego Grzybobrania w Puszczy Goleniowskiej”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tegorocznej edycji grzybowych zawodów wzięło udział 46 zespołów rodzinnych. Łącznie wszyscy uczestnicy zebrali 268,61 kg grzybów. 3 zespoły rodzinne, które zebrały największą ilość grzybów zostały nagrodzone statuetkami oraz nagrodami niespodziankami

I miejsce zajął zespół rodzinny Pani Anny, który zebrał 20,76 kg

II miejsce zajął zespół rodzinny Pana Pawła, który zebrał 19,87 kg

III miejsce zajął zespół rodzinny Pani Beriety, który zebrał 16,63 kg

Po zakończonych zbiorach na uczestników wydarzenia czekała zupa grzybowa oraz przysmaki z dziczyzny serwowane przez Food Truck „Dobre z Lasu”. Nie zabrakło kawy żołędziowej oraz ciasteczek z nasionami pokrzywy serwowanymi w „Leśnej kawiarence”. Na smakoszy czekały gorące gofry pieczone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rogowie.

Podczas wydarzenia Panie z Klubu Seniora „Złota Jesień” z Klinisk Wielkich prezentowały rękodzieło wykonywane podczas spotkań klubu.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Na stanowisku edukacyjnym dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w konkursach wiedzy o lesie, nauczyć się rozpoznawania grzybów trujących i jadalnych, a także zapoznać się z pracą leśnika.

red.

powiązane – „Efekt wizualny”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

„Załom Leśna”

Goleniów. Pierwsze autobusy szczecińskiej komunikacji miejskiej w Centrum Przesiadkowym w Załomiu pojawiły się dzisiaj rano – to przystanek „Załom Leśna”.

Opublikowane

w dniu

Prawie rok po uruchomieniu tego centrum. Stało się tak, bo zakończyły się wreszcie wielomisięczne negocjacje pomiędzy gminą Goleniów, a gminą Miasto Szczecin dotyczące obsługi przez szczecińskie autobusy przystanku po goleniowskiej części Załomia. Porozumienie jest kontynuacją umowy z 2017 r., która zakładała, że gmina Goleniów wybuduje infrastrukturę przystanku, a Szczecin – nowy odcinek ulicy Leśnej oraz uruchomi linie autobusowe, za które Goleniow nie będzie musieł płacić.

Jak podaje gmina, 1 zł. miesięcznie przez 5 lat będzie płaciła gmina Goleniów za dwie linie autobusowe nr 77 i 96, które będą przejeżdżać przez nowy przystanek „Załom Leśna” pięć razy dziennie, w godzinach: 6.30, 6.45, 7.45, 15.45, 16.00. Za inne – dodatkowe połączenia autobusów ZDiTM gmina zapłaci tyle co inne gminy.

Do nowej pętli będzie dojeżdżała komunikacja miejska gminy Goleniów, jak również autobusy przewoźników komercyjnych.

red.

powiązane – „Gmina dopłaci do rachunków za wodę?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie