Connect with us

Goleniów

Wyburzanie zakończone

Goleniów. Wyburzenie starego pozwala na rozpoczęcie budowy nowego dworca kolejowego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj agencja Public Relations „Open Mind” Moniki Krupowicz, przesłała nam do wykorzystania komunikat firmy „Prime Construction.”, która realizuje na zlecenie gminy Goleniów tę inwestycję, wraz z filmikiem oraz zdjęciami Tomasza Chacińskiego:
„…wyburzono zabudowę starego goleniowskiego dworca kolejowo-autobusowego, na miejscu którego powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy na miarę XXI wieku. Obiekt będzie gotowy jesienią 2021 roku. To jedna z największych w historii Goleniowa inwestycji, której koszt wyniesie ok. 24,5 mln zł. Jej generalnym wykonawcą jest firma Prime Construction.
Centralnym punktem zmodernizowanego dworca kolejowo-autobusowego będzie nowoczesny budynek o powierzchni ponad 500 m2. Przeszło połowa jego przestrzeni zostanie przeznaczona dla podróżnych. Znajdą się tam kasy biletowe, punkt informacyjny, przestronny hol i poczekalnia, sklepy, kawiarnia i toalety. Hol wyposażony będzie w nowoczesne tablice teleinformatyczne i biletomaty, a na zewnątrz budynku zamontowany zostanie interaktywny infokiosk z rozkładami jazdy i informacjami dla podróżnych. W drugiej części obiektu znajdzie się nowa siedziba goleniowskiej Straży Miejskiej.

  • Na dachu budynku zamontowane zostaną ekologiczne panele fotowoltaiczne, które zaopatrywać będą dworzec w energię elektryczną pozyskiwaną z promieniowania słonecznego. Obiekt połączony będzie także z obszerną wiatą rozświetlaną diodami LED – mówi kierownik robót, Karolina Brot z firmy Prime Construction.
    Wiata stanowić będzie również zadaszenie dla pasażerów autobusów, busów i pojazdów komunikacji miejskiej, których przystanki i miejsca postojowe znajdować się będą niedaleko głównego budynku dworca kolejowego. Tuż przed nim powstanie obszerny plac z nową nawierzchnią, na którym znajdzie się postój taksówek oraz miejsca postojowe „kiss & ride umożliwiające samochodom chwilowe zatrzymanie się, a po prawej stronie dworca wybudowany zostanie parking.
  • Część miejsc parkingowych powstanie także na placu po drugiej stronie torów. Będzie można zostawić tam samochód i przejść na teren dworca chodnikiem przy przejeździe kolejowym. Łącznie na terenie nowego dworca do dyspozycji pasażerów będzie 276 miejsc parkingowych – tłumaczy Artur Januchowski, prezes firmy Prime Construction.
    Do nowego dworca będzie można również dojechać ścieżką rowerową. W projekcie założono 36 miejsc postojowych dla rowerów. W przyszłości przy dworcu ma również stanąć miejska stacja wypożyczania rowerów. Modernizacja dworca obejmie także budowę nowych chodników, dróg i nawierzchni o łącznej powierzchni ponad 18 tysięcy m2 oraz zagospodarowanie terenów zielonych o łącznej powierzchni prawie 8 tysięcy m2.
  • Prace budowlane prowadzone będą etapowo bez zakłócania rozkładów jazdy pociągów, autobusów i busów. Na czas budowy zapewniliśmy podróżnym dworzec tymczasowy, który znajduje się w pobliżu inwestycji – dodaje Artur Januchowski.
    Nowy węzeł przesiadkowy ma zostać oddany do użytku jesienią 2021 roku. Inwestorem jest Gmina Goleniów – Koszt inwestycji to ok. 24,5 mln zł, z czego aż 85%, czyli ok. 21 mln zł, pozyskaliśmy z unijnego programu wspierającego rozwój Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, którego Goleniów jest częścią. Ze środków unijnych remontujemy także sąsiadującą z dworcem dawną rampę kolejową, w której będzie nowa siedziba teatru „Brama” oraz wieżę ciśnień, w której znajdzie się instytucja kulturalna „Twierdza Design” – mówi Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Prime Construction, która realizowała projekty budowlane m.in. dla takich inwestorów jak Puccini, Freja Logistic, Radiometer, Drobimex, Asprod czy obecnie realizowane centrum wystawiennicze IKEA w Szczecinie.”

Dołączony filmik Tomasza Chacińskiego – https://www.youtube.com/watch?v=bDJhlyC6Lq0&feature=emb_title

red.
powiązane – „Wyburzanie rozpoczęte”

Goleniów

Od 1 grudnia za śmieci 30 złotych.

Goleniów.Przed chwilą radni na sesji uchwalili zaproponowaną przez Burmistrza Roberta Krupowicza podwyżkę ceny za odbiór odpadów komunalnych z 12 na 30 złotych.

Opublikowane

w dniu

Nowa cena będzie obowiązywała od 1 grudnia, na tej samej sesji radni nie przyjęli propozycji radnych opozycyjnych w której nowa cena za odbiór odpadów komunalnych wynosiłaby 20 złotych. Według zapewnień Wiceburmistrza Banacha jeszcze dzisiaj PGK ma wznowić odbiór odpadów komunalnych.

Cała sesja była wnikliwie obserwowana przez przedstawicieli wielu poza goleniowskich mediów.

Red

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

Goleniów.W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie