Connect with us

Goleniów

Wyburzanie zakończone

Goleniów. Wyburzenie starego pozwala na rozpoczęcie budowy nowego dworca kolejowego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj agencja Public Relations „Open Mind” Moniki Krupowicz, przesłała nam do wykorzystania komunikat firmy „Prime Construction.”, która realizuje na zlecenie gminy Goleniów tę inwestycję, wraz z filmikiem oraz zdjęciami Tomasza Chacińskiego:
„…wyburzono zabudowę starego goleniowskiego dworca kolejowo-autobusowego, na miejscu którego powstanie nowoczesny węzeł przesiadkowy na miarę XXI wieku. Obiekt będzie gotowy jesienią 2021 roku. To jedna z największych w historii Goleniowa inwestycji, której koszt wyniesie ok. 24,5 mln zł. Jej generalnym wykonawcą jest firma Prime Construction.
Centralnym punktem zmodernizowanego dworca kolejowo-autobusowego będzie nowoczesny budynek o powierzchni ponad 500 m2. Przeszło połowa jego przestrzeni zostanie przeznaczona dla podróżnych. Znajdą się tam kasy biletowe, punkt informacyjny, przestronny hol i poczekalnia, sklepy, kawiarnia i toalety. Hol wyposażony będzie w nowoczesne tablice teleinformatyczne i biletomaty, a na zewnątrz budynku zamontowany zostanie interaktywny infokiosk z rozkładami jazdy i informacjami dla podróżnych. W drugiej części obiektu znajdzie się nowa siedziba goleniowskiej Straży Miejskiej.

  • Na dachu budynku zamontowane zostaną ekologiczne panele fotowoltaiczne, które zaopatrywać będą dworzec w energię elektryczną pozyskiwaną z promieniowania słonecznego. Obiekt połączony będzie także z obszerną wiatą rozświetlaną diodami LED – mówi kierownik robót, Karolina Brot z firmy Prime Construction.
    Wiata stanowić będzie również zadaszenie dla pasażerów autobusów, busów i pojazdów komunikacji miejskiej, których przystanki i miejsca postojowe znajdować się będą niedaleko głównego budynku dworca kolejowego. Tuż przed nim powstanie obszerny plac z nową nawierzchnią, na którym znajdzie się postój taksówek oraz miejsca postojowe „kiss & ride umożliwiające samochodom chwilowe zatrzymanie się, a po prawej stronie dworca wybudowany zostanie parking.
  • Część miejsc parkingowych powstanie także na placu po drugiej stronie torów. Będzie można zostawić tam samochód i przejść na teren dworca chodnikiem przy przejeździe kolejowym. Łącznie na terenie nowego dworca do dyspozycji pasażerów będzie 276 miejsc parkingowych – tłumaczy Artur Januchowski, prezes firmy Prime Construction.
    Do nowego dworca będzie można również dojechać ścieżką rowerową. W projekcie założono 36 miejsc postojowych dla rowerów. W przyszłości przy dworcu ma również stanąć miejska stacja wypożyczania rowerów. Modernizacja dworca obejmie także budowę nowych chodników, dróg i nawierzchni o łącznej powierzchni ponad 18 tysięcy m2 oraz zagospodarowanie terenów zielonych o łącznej powierzchni prawie 8 tysięcy m2.
  • Prace budowlane prowadzone będą etapowo bez zakłócania rozkładów jazdy pociągów, autobusów i busów. Na czas budowy zapewniliśmy podróżnym dworzec tymczasowy, który znajduje się w pobliżu inwestycji – dodaje Artur Januchowski.
    Nowy węzeł przesiadkowy ma zostać oddany do użytku jesienią 2021 roku. Inwestorem jest Gmina Goleniów – Koszt inwestycji to ok. 24,5 mln zł, z czego aż 85%, czyli ok. 21 mln zł, pozyskaliśmy z unijnego programu wspierającego rozwój Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, którego Goleniów jest częścią. Ze środków unijnych remontujemy także sąsiadującą z dworcem dawną rampę kolejową, w której będzie nowa siedziba teatru „Brama” oraz wieżę ciśnień, w której znajdzie się instytucja kulturalna „Twierdza Design” – mówi Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Prime Construction, która realizowała projekty budowlane m.in. dla takich inwestorów jak Puccini, Freja Logistic, Radiometer, Drobimex, Asprod czy obecnie realizowane centrum wystawiennicze IKEA w Szczecinie.”

Dołączony filmik Tomasza Chacińskiego – https://www.youtube.com/watch?v=bDJhlyC6Lq0&feature=emb_title

red.
powiązane – „Wyburzanie rozpoczęte”

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kręgielnia otwarta

Goleniów. Od soboty działa „Flame Bowling – Kręgielnia Goleniów”

Opublikowane

w dniu

Ma cztery zaumotyzowane tory, bar kuchnię i loże dla klientów. Mieści sie w zaadoptowanym budynku przy ul. Maszewskiej niedaleko przejazdu kolejowego.

red.

powiązane – „URODZINY GOLENIOWA’23”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie