Connect with us

Aktualności

Wybudujemy czynszowe mieszkania komunalne

Z Mirosławem Guzikiewiczem, skarbnikiem Gminy Goleniów, członkiem rady nadzorczej Goleniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego spółki z o.o. (GTBS) rozmawiamy o budownictwie mieszkaniowym w gminie.

Opublikowane

w dniu

– Chcemy wejść w budowanie mieszkań czynszowych. Najpierw stwarzamy warunki do powstawania budownictwa komercyjnego w gminie. I ożywienie
na tym rynku już widać. Rusza w końcu budowa bloku mieszkalnego przy ul. Szarych Szeregów, przy ul. Mikołajczyka 10 ma być 13 mieszkań. Prawie w tej samej lokalizacji kolejne 20 mieszkań oraz jest zainteresowanie budowaniem mieszkań przy bloku, który gmina tam kończy budować. W ten sposób rynek komercyjny wypełnia zapotrzebowanie na mieszkania dla ludzi dobrze sytuowanych i mających zdolność kredytową. Zmieniamy właśnie plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Helenów w rejonie ul. Stargardzkiej i Bocznej, wzdłuż dawnej linii kolejowej do Maszewa. Tam jest miejsce na 16 bloków mieszkalnych, w sumie na około 300 mieszkań – w tym 180 gminnych. To już nie będzie osiedle takie jak na ul. Piaskowej lub Matejki z dużymi blokami. Bloki będą raczej zróżnicowane, z windami – co jest ważne zwłaszcza dla osób starszych i z małymi dziećmi. W przyszłym roku planujemy uzbroić ulicę, która ma się nazywać Wytwórcza. Teren planowanego osiedla jest podzielony na dwie strefy. W pierwszej, mniejszej, budować będą deweloperzy. W drugiej, większej, gmina poprzez GTBS. Gmina sfinansuje media, a razem z deweloperami wspólne części infrastruktury osiedla – mówi M. Guzikiewicz.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie