Connect with us

Aktualności

Wszystkich Świętych w Goleniowie

1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, od rana padał deszcz, wypogodziło się dopiero w godzinach przedpołudniowych. Goleniowianie i ich bliscy jak zwykle jednak tłumnie pojawili się na cmentarzu.

Opublikowane

w dniu

Znicze tradycyjnie nie tylko na grobach, ale także przy krzyżu ustawionym pośrodku nekropolii przy ul. Przestrzennej. Zapalano je w intencji tych, którzy swoich grobów nie mają, a także tych, których mogiły rozsiane są po całym świecie.  

Tradycyjnie o godz. 14:00 przed kaplicą uformowała się procesja, która przeszła alejami cmentarza, modląc się na poszczególnych przystankach za spokój ludzi tutaj spoczywających. W procesji uczestniczyli zarówno księża jak wierni z parafii pw. św. Katarzyny i św. Jerzego.

2 listopada jest Dniem Zadusznym, wielu z nas uda się ponownie na cmentarz, by w ciszy i spokoju oraz mniejszym gronie, a czasem samotnie jeszcze raz spotkać się z osobą, z którą spędziło się wiele wspólnych lat, a której już nie ma wśród żywych. Wtedy jak zwykle pozostaje jeszcze pamięć.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie