Connect with us

Goleniów

Wszystkich Świętych – organizacja ruchu

Goleniów, Nowogard. Dzisiaj wprowadzona jest tymczasowa zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy w Goleniowie i Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Nowogard

Jak podaje gmina, w okresie Święta Zmarłych w dniach 28.10-02.11.2023 r. na ulicach przy cmentarzu komunalnym w Nowogardzie będzie zmieniona organizacja ruchu w sposób następujący (patrz mapka wyżej):
• ul. Batalionów Chłopskich – jednokierunkowa
• ul. Cmentarna na odcinku od ul. Nadtorowej do ul. Młynarskiej – wyłączona z ruchu
• ul. Cmentarna na odcinku od ul. A. Mickiewicza do ul. Młynarskiej droga jednokierunkowa w kierunku ul. Młynarskiej, zakaz zatrzymywania po prawej stronie, możliwość parkowania po lewej stronie
• ul. Nadtorowa prawa strona – wyłączona z ruchu od przejazdu kolejowego do posesji nr 3
• ul. Nadtorowa lewa strona – jednokierunkowa w kierunku ul. H. Sienkiewicza, zakaz zatrzymywania po prawej stronie, możliwość parkowania po lewej stronie
• ul. Młynarska na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. H. Sienkiewicza – jednokierunkowa, zakaz zatrzymywania po prawej stronie, możliwość parkowania po lewej stronie
• ul. A. Mickiewicza – zniesione ograniczenie tonażu pojazdów zakaz zatrzymywania po obu stronach ulicy

Czasowa zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać od godziny 8:00 dnia 28.10.2023 r., do dnia 02.11.2023 r.

Goleniów

Jak podaje gmina, dzisiaj od godz. 6:00 do 22:00 wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarza. W Święto Wszystkich Świętych uruchomiona zostanie linia bezpłatnej komunikacji miejskiej, kursująca na trasie dworzec PKS – ul. Przestrzenna (cmentarz).

Zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ulica Przestrzenna na wysokości cmentarza komunalnego. Ruch będzie się odbywał zgodnie ze schematami przedstawionymi na załączonych grafikach.

red.

powiązane – „Ostateczne wyniki wyborów w powiecie”

Goleniów

Rozbudowa w Białuniu

Goleniów. Zespołu Szkół w Białuniu będzie nowoczesny i dostosowany do potrzeb uczniów – gmina ogłosiła przetarg na rozbudowę obiektu szkoły, a na oferty wykonawców czeka do 30 kwietnia 2024 r.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja będzie polegała na dobudowaniu nowego skrzydła, przeznaczonego w całości na prowadzenie działalności przedszkolnej. Projekt zakłada budowę parterowego budynku przedszkola o powierzchni użytkowej ok. 438 m2, połączonego z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika.

Nowe skrzydło pomieści 5 grup przedszkolnych. W obiekcie zaplanowano 5 sal dydaktycznych z dostępem do własnego zaplecza sanitarnego. Sale połączone będą ciągiem komunikacyjnym, który poprzez 2 szatnie będzie połączony z istniejącym budynkiem ZSP.

Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, bez barier architektonicznych, a całość zaprojektowana, jako budynek niskoenergetyczny.

Zaplanowana inwestycja realizowana będzie w formule „Zaprojektuj wybuduj”. Wykonawca będzie miał 460 dni od momentu podpisania umowy na zaprojektowanie, wybudowanie i oddanie do użytkowania nowego obiektu.

Gmina Goleniów uzyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski
Ład w kwocie 1.999.900 zł., co stanowi 85% dofinansowania.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Natowscy żołnierze sadzili las

Goleniów. Wczoraj kwietnia żołnierze Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego NATO w Szczecinie postanowili posadzić las.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, okazją było 25 rocznica powołania jednostki. Żołnierze z 18 państw wraz z pracownikami Nadleśnictwa Goleniów posadzili sadzonki buka obok miejsca, w którym ponad 150 lat temu, w roku 1871 posadowiono kamień ku pamięci pokoju frankfurckiego, kończącego wojnę prusko- francuską i posadzonego wtedy świerka, który jest dzisiaj najbardziej okazałym i chronionym, jako pomnik przyrody okazem na terenie nadleśnictwa.

fot. A. Nowak

red.

powiązane – „Piłowanie wałka”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Towarzystwo świętowało

Goleniów. Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło terenowego Goleniów świętowało dzisiaj 20-lecie powstania.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, blisko 200 osób spotkało się dzisiaj ZAZ-ie, by z tej okazji świętować i okazać wsparcie dla działalności tego wspaniałego stowarzyszenia.

Gratulacje i słowa uznania padły od wielu osób, w tym od władz gminy oraz zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Przed zgromadzonymi wystąpili: Dariusz Olejnik, Łukasz Murach i „Niezapominajki”.

Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego z rąk członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego otrzymali: Krystyna Daszuta – prezes goleniowskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Jan Machowicz oraz Jan Kowalewski.
Towarzystwo Walki z Kalectwem od lat spełnia ważne cele w naszej gminie, pomagając osobom niepełnosprawnym oraz prowadząc działania edukacyjne i integracyjne. Dzięki ich zaangażowaniu i oddaniu, wiele osób mogło znaleźć wsparcie i pomoc w trudnych chwilach.

red.

powiązane – „II Tura – Banach-Sypień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie