Connect with us

Aktualności

Współpracownik WSW, nie SB

Andrzej Bugajski wygrał we wtorek proces wytoczony portalowi fronda.pl, który napisał, że Bugajski był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa i jako taki figuruje w rejestrach IPN.

Opublikowane

w dniu

 Sąd Okręgowy w Szczecinie, który rozpatruje sprawy w tzw. trybie wyborczym stwierdził, że fronda.pl napisała nieprawdę. Według ustaleń sądu Bugajski był współpracownikiem, ale Wojskowej Służby Wewnętrznej, nie SB. Dlatego sąd zarządził publikację przeprosin na portalu fronda.pl, ale odrzucił pozostałe żądania, w tym publikacji przeprosin w „Głosie Szczecińskim” oraz wpłatę przez fronda.pl kwoty 25 tys. zł na cel charytatywny.

Andrzej Bugajski wytoczył procesy również innym mediom, m.in. Polskiemu Radiu Szczecin. Zapytany przez nas o ich wynik odpisał na swoim profilu FB, że to się okaże w piątek. Oznacza to, że sprawy przegrał i liczy na pozytywny wynik rozpraw odwoławczych, który będzie znany w piątek. 

Andrzej Bugajski jest kandydatem do Sejmu z listy komitetu Kukiz’15. Kiedy media nagłośniły sprawę jego współpracy z organami bezpieczeństwa PRL, stracił jedno z czołowych miejsc na liście kandydatów i znalazł się na pozycji 23. 
Do współpracy z organami bezpieczeństwa PRL A. Bugajski przyznał się przed wyborami samorządowymi, w których starał się o mandat radnego.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie