Connect with us

Goleniów

Wspólnicy za lotniskiem

Goleniów. Lotnisko Szczecin-Goleniów to znaczący element polskiej infrastruktury lotniczej, który będzie się rozwijał dzięki wspólnemu zaangażowaniu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, miasta Szczecin, województwa zachodniopomorskiego oraz gminy Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Takie stanowisko wypracowali wspólnicy spółki zarządzającej zachodniopomorskim portem podczas niedawnego spotkania dotyczącego jego przyszłości. Zależy ona również od uzyskania notyfikacji Komisji Europejskiej, dzięki której szczeciński port będzie mógł uzyskać pomoc operacyjną ze strony samorządu oraz inwestycyjną od PPL.

Udziałowcy lotniska Szczecin-Goleniów zgodnie zadeklarowali gotowość do kontynuowania realizowanego programu inwestycyjnego oraz dalszej współpracy biznesowej. Wszystkim stronom zależy na zapewnieniu optymalnych warunków do dalszego funkcjonowania portu.

Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” – głównego udziałowca portu Szczecin-Goleniów – podkreślili, że to szczególne miejsce krajowej struktury portów lotniczych, z którym PPL wiąże poważne plany.

– Lotnisko Szczecin-Goleniów ma dla nas znaczenie strategiczne. To jeden z najważniejszych punktów na komunikacyjnej mapie Polski, który w przyszłości doskonale wpisze się w siatkę lotnisk zasilających Centralny Port Komunikacyjny. Jako inwestor branżowy będziemy wspierać działania spółki, a nasza pomoc będzie miała charakter zarówno inwestycyjny, jak i biznesowy – powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL.

– Jako podmiot, który w największym stopniu inwestuje w funkcjonowanie portu, podtrzymujemy wolę dalszej współpracy. Cieszy konstruktywne podejście PPL, które jako największy udziałowiec dostrzega konieczność rozbudowy lotniska ze względu na wymóg zapewnienia stosownego poziomu bezpieczeństwa i komfortu prowadzonych operacji lotniczych. Teraz trzeba jak najszybciej przeprocedować notyfikację pomocy publicznej, by już bez przeszkód rozpocząć procesy inwestycyjne. Deklaracja o uruchomieniu finansowania natychmiast po otrzymaniu zielonego światła z Brukseli pozwala wierzyć, że długo oczekiwana inwestycja w goleniowskim porcie lotniczym wkrótce stanie się faktem. Jestem przekonany, że wspólnie uda się nam wypracować rozwiązania pozwalające na zapewnienie zgodności z prawem planowanego finansowania – mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Lotnisko Szczecin-Goleniów zapewnia mieszkańcom Pomorza Zachodniego połączenie lotnicze nie tylko z Europą, lecz także – poprzez hub w Warszawie – z resztą świata.

– Dla Szczecina i jego aglomeracji posiadanie lotniska jest kluczowe. Jako miasto konsekwentnie wspieramy jego rozwój, dlatego cieszę się, że wszyscy wspólnicy są zgodni. Liczę, że dzięki wspólnym staraniom będziemy mieli lotnisko, które będzie wizytówką miasta i regionu oraz z roku na rok będzie obsługiwać coraz więcej pasażerów, a także będzie ważnym punktem na mapie dla transportów cargo – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Wspólnikami spółki Port Lotniczy Szczecin-Goleniów są Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (39,10%), gmina miasto Szczecin (37,02%), województwo zachodniopomorskie (21,38%) oraz gmina Goleniów (2,50%).

red.

powiązane – „Kandydat na skarbnika”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie