Connect with us

Goleniów

Wspólnicy za lotniskiem

Goleniów. Lotnisko Szczecin-Goleniów to znaczący element polskiej infrastruktury lotniczej, który będzie się rozwijał dzięki wspólnemu zaangażowaniu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, miasta Szczecin, województwa zachodniopomorskiego oraz gminy Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Takie stanowisko wypracowali wspólnicy spółki zarządzającej zachodniopomorskim portem podczas niedawnego spotkania dotyczącego jego przyszłości. Zależy ona również od uzyskania notyfikacji Komisji Europejskiej, dzięki której szczeciński port będzie mógł uzyskać pomoc operacyjną ze strony samorządu oraz inwestycyjną od PPL.

Udziałowcy lotniska Szczecin-Goleniów zgodnie zadeklarowali gotowość do kontynuowania realizowanego programu inwestycyjnego oraz dalszej współpracy biznesowej. Wszystkim stronom zależy na zapewnieniu optymalnych warunków do dalszego funkcjonowania portu.

Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” – głównego udziałowca portu Szczecin-Goleniów – podkreślili, że to szczególne miejsce krajowej struktury portów lotniczych, z którym PPL wiąże poważne plany.

– Lotnisko Szczecin-Goleniów ma dla nas znaczenie strategiczne. To jeden z najważniejszych punktów na komunikacyjnej mapie Polski, który w przyszłości doskonale wpisze się w siatkę lotnisk zasilających Centralny Port Komunikacyjny. Jako inwestor branżowy będziemy wspierać działania spółki, a nasza pomoc będzie miała charakter zarówno inwestycyjny, jak i biznesowy – powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL.

– Jako podmiot, który w największym stopniu inwestuje w funkcjonowanie portu, podtrzymujemy wolę dalszej współpracy. Cieszy konstruktywne podejście PPL, które jako największy udziałowiec dostrzega konieczność rozbudowy lotniska ze względu na wymóg zapewnienia stosownego poziomu bezpieczeństwa i komfortu prowadzonych operacji lotniczych. Teraz trzeba jak najszybciej przeprocedować notyfikację pomocy publicznej, by już bez przeszkód rozpocząć procesy inwestycyjne. Deklaracja o uruchomieniu finansowania natychmiast po otrzymaniu zielonego światła z Brukseli pozwala wierzyć, że długo oczekiwana inwestycja w goleniowskim porcie lotniczym wkrótce stanie się faktem. Jestem przekonany, że wspólnie uda się nam wypracować rozwiązania pozwalające na zapewnienie zgodności z prawem planowanego finansowania – mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Lotnisko Szczecin-Goleniów zapewnia mieszkańcom Pomorza Zachodniego połączenie lotnicze nie tylko z Europą, lecz także – poprzez hub w Warszawie – z resztą świata.

– Dla Szczecina i jego aglomeracji posiadanie lotniska jest kluczowe. Jako miasto konsekwentnie wspieramy jego rozwój, dlatego cieszę się, że wszyscy wspólnicy są zgodni. Liczę, że dzięki wspólnym staraniom będziemy mieli lotnisko, które będzie wizytówką miasta i regionu oraz z roku na rok będzie obsługiwać coraz więcej pasażerów, a także będzie ważnym punktem na mapie dla transportów cargo – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Wspólnikami spółki Port Lotniczy Szczecin-Goleniów są Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (39,10%), gmina miasto Szczecin (37,02%), województwo zachodniopomorskie (21,38%) oraz gmina Goleniów (2,50%).

red.

powiązane – „Kandydat na skarbnika”

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Spontaniczne przekazanie

Goleniów. Zakończyła się dzisiaj kolejna rozprawa w procesie karnym, w którym oskarżonym jest burmistrz Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Jest on oskarżony o naruszenie tajemnicy skarbowej, przez publiczne ujawnienie na jednej z ubiegłorocznych sesji rady miejskiej w Goleniowie, danych personalnych i wysokości zadłużenia z tytułu opłaty za odpady komunalne kilkorga radnych.

Sąd przesłuchał dzisiaj dwoje świadków – byłego skarbnika gminy i pracownicę UMiG. Według ich zeznań, to nie oni przekazali burmistrzowi infomację o wysokości zadłużenia radnych. Prokurator odczytał pismo sekretarza gminy, który wskazał, że osobą informująca o tym była pracownica wydziału finansowego Margareta Niczaj. Zeznając dzisiaj na tę okoliczność burmistrz Krupowicz potwierdził, że od niej właśnie powziął w/w wiedzę, a stało się to w sekretariacie, gdzie ona przekazała mu ją „spontanicznie” – nie pytana przez burmistrza, sama z siebie.

Na wniosek obrońcy burmistrza, sąd postanowił przesłuchać jeszcze na kolejnej rozprawie 26 kwietnia dwie pracownice sekretariatu UMiG.

red.

powiązane – „Kim jest tajemniczy urzędnik?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie