Connect with us

Goleniów

#WspieramyPolskę w Goleniowie

Goleniów. Kampania #WspieramyPolskę w przyszłym tygodniu przed stadionem OSiR

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To ogólnopolska akcja organizowana przez Fundację Orlen. Ten cykl wydarzeń ma na celu wsparcie polskiej gospodarki poprzez edukacje społeczeństwa pod kątem zakupów.

W środę, 29 lipca w godz. 12:00-18:00 przed stadionem Osir Goleniów zaparkuje specjalnie przygotowana ciężarówka Fundacja ORLEN i PKN ORLEN, a w niej… konkursy, nagrody i promocja polskich produktów w ramach akcji #WspieramPolskę.

red.

powiązane – „Po regatach”

Goleniów

Nowe Osiedle Helenów za niecałe 5 mln zł?

Goleniów. Gmina chce sfinansować budowę nowego osiedla w Helenowie za pieniądze rządowe.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział skarbnik gminy Mirosław Guzikiewicz, gmina złożyła wniosek o nieco pond 53 mln zł dotacji z rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych finansowanego przez fundusz „Covid-19” – na budowę 180 mieszkań, układu dróg oraz ulic Bocznej i Wytwórczej. Wcześniej uzyskała już na ten cel nieco ponad 25 mln zł dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Gdyby te plany zostały zrealizowane, to realnie gmina dołożyła by tylko niecałe 5 mln zł do inwestycji szacowanej na ponad 83 mln zł, w rozłożeniu na dwa lata: 2021 r – realizacja za ok. 35 mln zł, w 2022 – za ok. 48 mln zł. Decyzje co do przyznania dotacji rządowej mają zapaść do końca tego miesiąca.

W pierwszym etapie ma być wybudowanych 60 mieszkań, a w drugim 120 mieszkań – 16,69 mln zł. W sumie na tym terenie ma powstać 230 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej – z tego 50 wybudują prywatni developerzy.
Powstaną tam parkingi i osiedlowe uliczki. Wydzielono też miejsce pod zabudowę usługową, oraz market.

red.

powiązane – „Najlepszy skarbnik w Polsce o budżecie gminy”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Punkty kontrolne

Goleniów. Zwiedzanie z mapą przez punkty kontrolne terenów Nadleśnictwa Kliniska.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Nadleśnictwo zaprasza do zwiedzania Puszczy Goleniowskiej z mapą w ręku. W lesie posadowione zostały słupki(tzw. punkty kontrolne) oznaczone numerami i wyposażone w perforator, który służy do potwierdzania obecności na punkcie. Przygotowano szczegółową mapę, na której oznaczono miejsca, w których znajdują się punkty kontrolne i trzy trasy o różnych stopniach trudności: łatwą, średnią, trudną. Zadaniem uczestników zabawy jest odnalezienie i podbicie odpowiednich punktów,

red.

powiązane – „Dziki w centrum Goleniowa”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Profanacja udaremniona

Goleniów. Nie udała się wczorajsza zaplanowana akcja protestacyjna w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Chwilę po zakończonym nabożeństwie różańcowym, przez boczne wejście do kościoła weszły dwie młode, agresywne i zamaskowane dziewczyny z plakatami w rękach, zmierzające szybkim krokiem w kierunku ołtarza. Protestowały przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Jednak błyskawiczna akcja wiernych – przede wszystkim mężczyzn – uniemożliwiła im jakiekolwiek działanie. Po krótkiej szamotaninie mężczyźni wyprowadzili dziewczyny z kościoła uniemożliwiając zamierzoną profanację. Te wykrzykiwały jeszcze, że chcą rozmawiać z księdzem – i ksiądz do nich wyszedł na zewnątrz. Później, przez całą Mszę Świętą wejścia do świątynni pilnowali mężczyźni. Jak się dowiedzieliśmy z rozmowy z nimi i innymi obecnymi na Mszy, będą teraz zwracać uwagę na wszelkie tego typu akcje, by je uniemożliwić – bronić kościoła przed profanacją.

Red.

powiązane – „Je..ć PiS”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie