Connect with us

Aktualności

Wsparcie dla Wiktorii

Pogoda nie dopisała, ale ludzie, którzy chcą wspomóc dziewięcioletnią dziewczynkę w walce z białaczką – jak najbardziej. Setki goleniowian pojawiło się dzisiaj na festynie charytatywnym na rzecz Wiktorii Kamińskiej.

Opublikowane

w dniu

Impreza odbyła się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4, do której Wiktoria, jeszcze do niedawna, uczęszczała. 1 września nie rozpoczęła jednak roku szkolnego jak jej rówieśnicy, bo dzień wcześniej zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jej rodzina jest w trudnej sytuacji finansowej, szkolna społeczność postanowiła więc zorganizować kwestę, by wesprzeć kosztowną terapię.

– I widać, że goleniowianie chętnie się w tę akcję angażują – mówi nauczycielka przyrody Joanna Gutsche, występująca dzisiaj w roli wolontariuszki z puszką.

Podczas festynu działało kilkanaście stoisk, na których można było w różny sposób wesprzeć kurację dziewczynki, sporo działo się na scenie, pojawili się także motocykliści z miejscowego klubu Moto-Korba, z którymi można było wybrać się na przejażdżkę. Pomimo padającego deszczu humory uczestnikom imprezy, także rówieśnikom Wiktorii, dopisywały.

Wynik przeprowadzonej dzisiaj kwesty znany będzie najprawdopodobniej w poniedziałek. Wiktorię można wspomóc już teraz, wpłacając dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe nr: 25 1240 3927 1111 0000 4100 0269 z dopiskiem: Wiktoria Kamińska.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie