Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Wrzucili granat do budżetu

NOWOGARD. Po długiej, pełnej nieprzyjemnych utarczej słownych i personalnych ataków debacie przyjęty został w minioną środę budżet gminy Nowogard na 2017 rok. Budżet, dodajmy, w zasadniczy sposób odbiegający od tego, co wcześniej zaproponował burmistrz Robert Czapla.

Opublikowane

w dniu

Projekt "przeorany" został dogłębnie. Wycięto z niego nie tylko duże, ale niepotrzebne zdaniem większości radnych inwestycje jak budowa ścieżki rowerowej wokół Jeziora Nowogardzkiego i remont placu Wolności, ale także między innymi parking na ul. Leśnej, remont murku wokół jeziora, świetlica wiejska w Osowie, ograniczone zostały nawet środki na organizację gminnych dożynek, festiwalu "Ekofilm", a na promocję gminy pozostawiono jedynie 23 tysiące złotych.

W zamian po stronie wydatków pojawiły się między innymi remonty ul. Waryńskiego, Żeromskiego, Świerkowej, Dąbrowskiego, kilku odcinków dróg wiejskich, ścieżek rowerowych do Wierzbięcina i Długołęki, a także ważnego dla układu komunikacyjnego łącznika pomiędzy ul. Dworcową a 700-lecia (jego modernizacja ma kosztować ok. 1,35 mln zł). Chyba na zachętę zabezpieczono też pewną kwotę na wkład własny do budowy ścieżki rowerowej wokół jeziora, niejako zobowiązując burmistrza do podjęcia starań o uzyskanie ze źródeł zewnętrznych dotacji na wykonanie tej inwestycji.

Więcej na ten temat w jutrzejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie