Connect with us

Aktualności

Wreszcie Kliniska

W przyjętym we wtorek przez rząd Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 dość nieoczekiwanie znalazła się budowa drogi S3 na odcinku Szczecin-Świnoujście. Dla nas ważna jest informacja, że wreszcie zostanie zbudowany nowy węzeł drogowy w rejonie Klinisk i zlikwidowane niebezpieczne skrzyżowanie z jedynym w kraju przejściem dla pieszych przez drogę ekspresową.

Opublikowane

w dniu

 S3 na wspomnianym odcinku ma być dwujezdniowa. Zmodernizowany zostanie też odcinek między węzłem Dąbie a Miękowem. Modernizacja obejmie przebudowę betonowego, poniemieckiego odcinka drogi w rejonie Załomia, całkowitą modernizację węzła Rzęśnica oraz inwestycję w rejonie Klinisk. Co ważne, ta część inwestycji jest praktycznie gotowa do rozpisania przetargu, jest dokumentacja techniczna i pozytywna decyzja środowiskowa.

W rejonie Klinisk zmiany będą bardzo istotne. Zostanie zlikwidowane obecne skrzyżowanie S3 z drogami lokalnymi, a komunikację między obiema stronami drogi ekspresowej zapewni nowy wiadukt, który powstanie około kilometra na południe od obecnego skrzyżowania. Po obu stronach drogi ekspresowej powstaną drogi wspomagające, zapewniające komunikację lokalną.

Informacja o drogowych inwestycjach w rejonie Goleniowa na razie jest nieoficjalna, ale pochodzi z wiarygodnego źródła.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie