Connect with us

Aktualności

Wraca Serce Miasta?

Na gminny „warsztat” powraca koncepcja utworzenia nowego serca Goleniowa na terenie starej bazy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i po drugiej stronie rzeki.

Opublikowane

w dniu

PGK, jak niedawno informowaliśmy, w połowie kwietnia ma rozpocząć przeprowadzkę do swojej nowej bazy, wybudowanej na obrzeżach miasta. To oznacza, że przez lata zajmowany przez firmę teren przy ul. Konopnickiej będzie można wkrótce zagospodarować w zupełnie inny sposób, a władze gminy już od dawna zapowiadają wprowadzenie tam tradycyjnej miejskiej zabudowy. I wszystko wskazuje na to, że plany te nabierają rumieńców.   – Już w tej chwili rozpoczynamy dosyć dobrze rokujące rozmowy z developerami, którzy są zainteresowani realizacją kompleksowej zabudowy tego kwartału – mówi burmistrz Robert Krupowicz. – Teren po PGK to zresztą jedno, a ja przypominam, że po drugiej stronie rzeki jest posiadający olbrzymi kapitał teren parkingu przy Turzynku i w krótkiej perspektywie grunt pod amfiteatrem. Idea jest taka, jaką prezentowałem od samego początku urzędowania: jeden partner finansowy, jedna koncepcja zabudowy, jeden proces inwestycyjny i przede wszystkim budowa miasta, a nie samych domów wielorodzinnych. Proces projektowy będzie pod kontrolą gminy.  

Więcej na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej" w obszernym wywiadzie z R. Krupowiczem. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie