Connect with us
  • Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Maszewo

Wóz przekazany

Maszewo. Nowy wóz strażacki przekazany i poświęcony 3 października trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębicach.

Opublikowane

w dniu

Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem uterenowionym 4×4 na podwoziu samochodu VOLVO wyposażony w kabinę załogową 6 – osobową, zbiornik wody o pojemności 3000 lirów, nowoczesną autopompę dwustopniową oraz dodatkowo wciągarkę elektryczną oraz maszt oświetleniowy. Samochód spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa.

Jak podane gmina, uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Proboszcza Piotra Kiliana w intencji strażaków w kościele Św. Rodziny w Dębicach.

Główna uroczystość miała miejsce przed remizą strażacka, gdzie odbył się uroczysty apel. Całość uświetnił występ goleniowskiej orkiestry dętej „Wood & Brass Band” pod kierownictwem Krzysztofa Sypienia oraz występ zespołu „Dębiczanki”.

Oficjalnego wręczenia kluczyków i dowodu rejestracyjnego do auta na ręce Marcina Gibkiego – Prezesa Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych w Maszewie dokonali Paweł Piesio – Burmistrz Maszewa i Mirosław Górski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Maszewie. Kulminacyjnym punktem uroczystości było odpalenie auta i uruchomienie sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Na koniec na uczestników czekał strażacki poczęstunek.

Do zakupu auta dołożyli się:

Gmina Maszewo – 202 849 zł

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 350 000 zł

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Szczecinie – 235 000 zł

Środki OSP Dębice – 1811 zł.

red.

powiązane – „Żłobek otwarty”

Maszewo

Solary i hybrydy

Maszewo. Trwa montaż lamp hybrydowych i solarnych w Gminie. Zaplanowano ustawienie 14 lamp.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, do tej pory lampy zamontowano na boisku sportowym w Przemoczu, placu zabaw w Rożnowie Nowogardzkim, oraz w Mokrym i Nastazinie, a także w Maszewie przy ulicach: Kwiatowej, Radosnej i Szkolnej. Ponadto w ramach Funduszu Sołeckiego zaplanowano montaż lamp w Zagórcach oraz Wisławiu. Łączny koszt inwestycji to 117 329,70 zł.

Dodatkowo Firma Enea Oświetlenia już wymieniła w Maszewie zniszczone słupy oświetleniowe przy ulicy 8 marca, a także wymieni słupy przy ulicy Sportowej.

red.

powiązane – „Kłopoty ze spalaniem opadów”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Można się kąpać

Maszewo. Sanepid przebadał wodę w jeziorze Maszewskim.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z badaniem z dnia 02.07.2021 r., przeprowadzonym przez Wojewódzką Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie, Urząd Miejski w Maszewie informuje o zdatności wody do kąpieli.

red.

powiązane – „Na sesji o spalarni”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Żywność dla 126. rodzin

Maszewo. W czerwcu 2021 roku w gminie Maszewo miała miejsce kolejna dystrybucja żywności, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, koordynatorem przekazywania żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy był Ośrodek Pomocy Społecznej w Maszewie. Rozdysponowana została żywność dla 126 rodzin (332 osób), w ilości 15 466,62 kg, o łącznej wartości 72 787,27 zł.

Pomocą w ramach PO PŻ objęte mogły być osoby i rodziny z terenu gminy, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego, zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, tj.: 1 542,20 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie.

red.

powiązane – „Aspirantka zastąpi aspiranta”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie