Connect with us

Maszewo

Wóz przekazany

Maszewo. Nowy wóz strażacki przekazany i poświęcony 3 października trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębicach.

Opublikowane

w dniu

Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem uterenowionym 4×4 na podwoziu samochodu VOLVO wyposażony w kabinę załogową 6 – osobową, zbiornik wody o pojemności 3000 lirów, nowoczesną autopompę dwustopniową oraz dodatkowo wciągarkę elektryczną oraz maszt oświetleniowy. Samochód spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa.

Jak podane gmina, uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Proboszcza Piotra Kiliana w intencji strażaków w kościele Św. Rodziny w Dębicach.

Główna uroczystość miała miejsce przed remizą strażacka, gdzie odbył się uroczysty apel. Całość uświetnił występ goleniowskiej orkiestry dętej „Wood & Brass Band” pod kierownictwem Krzysztofa Sypienia oraz występ zespołu „Dębiczanki”.

Oficjalnego wręczenia kluczyków i dowodu rejestracyjnego do auta na ręce Marcina Gibkiego – Prezesa Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych w Maszewie dokonali Paweł Piesio – Burmistrz Maszewa i Mirosław Górski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Maszewie. Kulminacyjnym punktem uroczystości było odpalenie auta i uruchomienie sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Na koniec na uczestników czekał strażacki poczęstunek.

Do zakupu auta dołożyli się:

Gmina Maszewo – 202 849 zł

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 350 000 zł

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Szczecinie – 235 000 zł

Środki OSP Dębice – 1811 zł.

red.

powiązane – „Żłobek otwarty”

Maszewo

Wymiana oświetlenia

Maszewo. Trwają prace związane z wymianą oświetlenia ulicznego na terenie gminy Maszewo.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zostanie wymienionych 885 przestarzałych opraw świetlnych, 634 wysięgników, 50 słupów, 50 zegarów sterujących oraz 45 szaf oświetleniowych.

Wymiana ta pozwoli zminimalizować koszty poboru energii elektrycznej związane z oświetleniem, jak również poprawi efektowność infrastruktury.

Całkowita wartość zadania to kwota 2 532 113,66 zł, z czego 2 278 902,29 zł to środki pochodzące z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

red.

powiązane – „Biogazownia R-XXI w Łobzie”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Przebudowa w Maciejewie

Maszewo. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o długości 258 m wraz z budową chodnika na tym odcinku oraz przebudową oświetlenia ulicznego. Jezdnia zostanie wykonana na odcinku drogi o długości 120 m.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, równolegle do prac związanych z przebudową drogi prowadzone są prace geodezyjne w celu uporządkowania granic przebiegu pozostałego odcinka. Po zakończeniu prac geodezyjnych zostanie opracowana dokumentacja projektowa na pozostały odcinek drogi.

Koszt przebudowy to kwota 532 331,53 zł, z czego 501 798,54 zł to środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przewidzianych dla miejscowości, gdzie funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

red.

powiązane – „48. fałszywych alarmów”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Pieniądze na opiekę

Maszewo. Gmina Maszewo rozpoczyna realizację Programu „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2023, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, program bedzie realizowany w związku z pozyskaniem w ramach naboru wniosków środków finansowych w kwocie 34 080,00 zł.

Jest kierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa.

Program realizowany będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Maszewie do dnia 31 grudnia 2023 r.

red.

powiązane – „48. fałszywych alarmów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie