Connect with us

Aktualności

Wołyń przedpremierowo

W najbliższą niedzielę w Goleniowskim Domu Kultury odbędą się dwa seanse kinowe. Wyświetlany będzie najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego o dużo mówiącym tytule „Wołyń”. Początek seansów o godzinach 15:00 i 18:00, bilety kosztują 18 zł, ulgowy (młodzież, seniorzy) – 16 zł.

Opublikowane

w dniu

Film wyświetlany będzie na dużym, kinowym ekranie, z profesjonalnym nagłośnieniem. Jakość nie będzie więc odbiegać od jakości prezentacji w normalnym kinie.Bilety wciąż są dostępne, można je kupować i rezerwować w Goleniowskim Domu Kultury, lepiej nie czekać do ostatniej chwili.

Film z pewnością wywoła sporo emocji, bowiem porusza temat bardzo ważny i trudny – rzeź na Wołyniu pod koniec wojny. Po wieczornej projekcji filmu odbędzie się rozmowa z udziałem osób zajmujących się od lat tematem Wołynia, którą poprowadzi Krzysztof Stanowski – historyk, prezes zarządu Fundacji Solidarności Międzynarodowej, współzałożyciel i członek Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą.

Projekcji filmu towarzyszy wystawa na temat 25 lat istnienia niepodległej Ukrainy, którą już teraz można oglądać w holu Goleniowskiego Domu Kultury.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie