Connect with us

Goleniów

Wolontariat dla ZOL

Goleniów. Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 organizuja wsparcie Centrum Opiekuńczo-Leczniczego działającego przy Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podają w przesłanej nam informacji, jest to miejsce dla osób wymagających stałego nadzoru medycznego i całodobowej opieki medycznej i rehabilitacji.

Po kontakcie z pracownikami Centrum Opiekuńczo-Leczniczego w Goleniowie okazało się, że potrzeby są ogromne. Stworzyli oni listę najpotrzebniejszych rzeczy. Okazało się, że brakuje wszystkiego.

W związku z powyższym Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Zespole Szkół nr 1
w Goleniowie zdecydował się na szybkie działanie i organizację najpotrzebniejszych rzeczy wśród wolontariuszy, uczniów, mieszkańców Goleniowa i okolicznych miejscowości.

Potrzebne są m. in.: koce, poduszki, kołdry, prześcieradła, pościel 140×200 cm, materace przeciwodleżynowe, szampony, mydła, balsamy, mokre chusteczki, maści z mocznikiem do stóp, myjki, pampersy- rozmiar 3, talerze, dzbanki, kompresy żelowe, lodówka, środki czystości.

Osoby zainteresowane wsparciem mogą dostarczać rzeczy w następujące miejsca:

Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie, ul. Maszewska 6, w godzinach 9.00-15.00.

Możliwy jest także odbiór rzeczy przez wolontariuszy. W takim przypadku prosimy o kontakt pod numerem telefonu 694544398, 665965505, 509608797.

Akcja trwa do 21.12 2020 r.

red.

powiązane – „Mercedes dla Goleniowa.”

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

PSZOK zamknięty

Goleniów. Punkt Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zostaje dla mieszkańców gminy Goleniów od soboty 18 września zamknięty do odwołania.

Opublikowane

w dniu

Taką informację podało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Powodem jest wyczerpanie możliwości magazynowych w związku z większym niż zazwyczaj napływem odpadów, co z kolei jest związane z nieodbieraniem od kilku dni odpadów z terenu gminy przez PGK.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nowe oświetlenie

Goleniów. W kilkunastu miejscach gminy pojawi się niedługo oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na liście pierwszego etapu inwestycji związanej z oświetlaniem ciągów komunikacyjnych w gminie Goleniów znalazło się 14 pozycji:

 • przystanki autobusowe w Imnie
 • Tarnowiec – droga od przystanku do zabudowań
 • wejście do szkoły w Mostach
 • osiedle Wrzosowe w Pucicach
 • ul. Rzemieślinicza w Pucicach
 • ul. Sielankowa w Białuniu
 • Zabród
 • plac zabaw na ul. Parkowej w Załomiu
 • plac zabaw i boisko w Komarowie
 • boisko sportowe w Marszewie
 • ul. Lipowa w Lubczynie
 • Goleniów – skrzyżowanie przy Jagiełły i Słowackiego
 • Goleniów – droga SP nr 1 przy ul. Kilińskiego
 • Goleniów – ścieżka rowerowa przy ul. Spacerowej

Prace budowlane wykona firma Elektroinstal – PHU Jan Bagiński z Goleniowa za 747 750 zł., w terminie do 6 stycznia 2022 r. Przewidziany jest kolejny etap oświetlania ulic.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie