Connect with us

Aktualności

Wolna amerykanka przy cmentarzu

„20 października idę z wózkiem i drugim dzieckiem na cmentarz. Parkujące auta to istna wolna amerykanka”, pisze w liście do redakcji jedna z naszych czytelniczek.

Opublikowane

w dniu

"Ciągła linia wyznaczająca miejsce parkingowe to chyba jedynie fanaberia malującego. Chyba żeby uprzykrzyć życie biednego kierowcy. Lawiruję z wózkiem i dzieckiem pomiędzy autami, co rusz wychodząc na jezdnię, ruch jest spory, bo to czas sprzątania grobów bliskich. Policja chyba ma braki w benzynie, bo patrolu nie widać, a jak już się zdarzy, że jedzie, to panowie mają problem z oczami i w tak zaparkowanych autach nie widzą nic złego. Bo przecież ONI też jadą autem. Straż wiejska a przepraszam miejska też niewiele robi. Kiedyś wyczytałam, że w Krakowie takie parkowanie nagradzano rysą, tak długą jak przewinienie parkującego. Moim zdaniem to wandalizm, ale wobec widma potrącenia mnie lub dziecka przez innego kierującego, to wizja kusząca. Poprzestanę na załączonych zdjęciach. Może wy zmobilizujecie odpowiednie służby do interwencji", czytamy w mailu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie