Connect with us

Osina

Wójt odebrał stołówkę i… kotarę

Osina. W miniona środę wójt gminy Osina dokonał odbioru technicznego montażu kotary grodzącej na sali gimnastycznej i stołówkę w Szkole Podstawowej w Osinie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Osina otrzymała z budżetu województwa zachodniopomorskiego dofinansowanie w kwocie 12 000 zł w ramach konkursu marszałka województwa zachodniopomorskiego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej. Dzięki temu dofinansowaniu w Szkole Podstawowej w Osinie zamontowana została nowa kotara grodząca salę gimnastyczną na pół. Wartość całości inwestycji to 24 000,00 zł. Kotara posiada mechanizm elektryczny pozwalający na szybkie i sprawne jej rozwieszenie. Jak podkreślali nauczyciele WF, kotara będzie udogodnieniem pozwalającym na bezpieczne zajęcia WF jednocześnie dla dwóch grup uczniów. Ponadto przy okazji tej inwestycji dokonano remontu przebieralni, do której zakupiono nowe ławki i wieszaki.

Wizyta w szkole była także okazją do odbioru drugiego przedsięwzięcia prowadzonego równocześnie w szkole. Mianowicie w trakcie wakacji przeprowadzono prace remontowe w stołówce szkolnej tj. w kuchni i jadalni. W ramach tego przedsięwzięcia zakupiony został również sprzęt kuchenny wraz meblami i wyposażeniem kuchennym oraz nowe meble do stołówki. Na to zadanie Gmina Osina otrzymała dofinansowanie w kwocie 80 000,00 zł z wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. Wartość całość inwestycji wyniosła 100 000,00 zł.
W ramach przeprowadzonych prac w okresie wakacyjnym znacznej poprawie uległy warunki techniczne stołówki oraz sali gimnastycznej a także przebieralni, na czym skorzystają zarówno uczniowie jak również nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Osinie.

red.

powiązane – „Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba”

Osina

150 tys zł dla Osiny

Osina. Wczoraj wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wręczył wójtowi gminy umowę na dofinansowanie programów „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” i „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Wśród zaproszonych obecni byli przedstawiciele gmin i powiatów, które złożyły zapotrzebowanie i uzyskały z Funduszu Solidarnościowego dotacje na realizację ww. programów.

Łączna kwota dotacji w obu programach na 2023 r. dla gminy Osina wyniosła łącznie 150 939, 60 zł z tego odpowiednio:

  • „Opieka wytchnieniowa” – 90 372, 00 zł,
  • „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – 60 567, 60 zł.

Od 2019 r. w celu wsparcia osób niepełnosprawnych i członków ich rodzin gmina Osina przystępuje do ww. programów ogłaszanych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, które finansowane są ze środków państwowego funduszu celowego – Funduszu Solidarnościowego. Realizatorem programów w gminie Osina jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Osinie.

red.

powiązane – „Osina w liczbach”

Kontynuuj czytanie

Osina

Osina w liczbach

Osina. Z rejestru mieszkańców gminy Osina wynika, że w roku 2022 odnotowano ujemny przyrost naturalny.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, urodziło się bowiem 25 dzieci (11 chłopców i 14 dziewcząt) a zmarły 42 osoby (23 mężczyzn i 19 kobiet).

W gminnym USC zarejestrowano 21 aktów zgonu i 2 akty urodzenia.

W roku 2022 najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom: dziewczynki – Antonina, Sara, chłopcy – Jan.

W 2022 r. sporządzono 8 aktów małżeństwa, w tym 6 przed kierownikiem USC (trzy śluby poza lokalem USC), 1 konkordatowy i 1 akt zagraniczny (transkrypcja). Wpłynęło 11 orzeczeń o rozwodzie.

Na dzień 31.12.2022 r. liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały wynosiła 2849, w tym 1396 kobiet i 1453 mężczyzn. Dla porównania, w roku 2020 liczba ludności wynosiła – 2884, natomiast w roku 2021 – 2870.

red.

powiązane – „Podwyżka na prima aprilis”

Kontynuuj czytanie

Osina

Podwyżka na prima aprilis

Osina. Radni zdecydowali, że opłata za odbiór śmieci wzrośnie od 1 kwietnia br.

Opublikowane

w dniu

Na ostatniej sesji 25 stycznia br. ustalono, że stawka ta wzrośnie z 26 na 28 zł od osoby.

Niedawno stawki za odbiór śmieci od osoby podniosły gminy: Przybiernów – z 31 do 36 zł, Stepnica – z 30 do 32 zł i Maszewo z 27 do 34 zł. Na razie stawke 30 zł od osoby utrzymuje gmina Goleniów, a gmina Nowogard planuje jej podniesienie z 22 na 28 zł.

red.

powiązane – „Cennik z podwyżkami zaakceptowany”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie