Connect with us

Osina

Wójt apeluje do mieszkańców gminy

Osina. Wójt Krzysztof Szwedo wystosował apel do mieszkańców gminy, w którym zapowiedział m.in. zakup 1000 masek, które otrzymają bezpłatnie mieszkańcy

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Drodzy Mieszkańcy Gminy Osina.
Od ponad miesiąca żyjemy w innej rzeczywistości. Z codziennych komunikatów Ministerstwa Zdrowia dowiadujemy się o kolejnych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2, osobach zmarłych oraz poddanych kwarantannie. Dlatego też apeluję do Was – Drodzy Mieszkańcy – o pozostanie w domach i ograniczenie jakichkolwiek kontaktów społecznych do niezbędnego minimum. Niech każdemu z nas przyświeca teraz hasło: ZOSTAŃ W DOMU – ZACHOWAJ SIĘ ODPOWIEDZIALNIE – CHROŃ SIEBIE I INNE OSOBY!
Według stanu na dzień 10.04.2020 r. godz. 10, na terenie naszej gminy nie ma żadnego przepadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Na kwarantannie przebywa 33 mieszańców gminy, są to osoby które w ostatnim czasie wróciły z zagranicy i ich domownicy. Są już niestety 3 przypadki zakażenia wirusem na terenie powiatu goleniowskiego i wszystkie dotyczą mieszkańców sąsiedniej gminy Nowogard.
W przestrzeni publicznej pojawia się coraz częściej wiele nieprawdziwych informacji, plotek i tzw. fake newsów. Proszę Państwa, żebyście korzystali z oficjalnych źródeł informacji i fałszywymi wiadomościami nie potęgowali i tak wielkiego strachu, który nam wszystkim towarzyszy w tym czasie.
W dniu wczorajszym Premier przedłużył termin obowiązywania już istniejących zakazów i ograniczeń, a także wprowadził obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, który ma obowiązywać od 16 kwietnia br. Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców, w dniu wczorajszym, za kwotę ponad 4 tys. zł zamówiłem 1000 szt. masek wielokrotnego użytku, które bezpłatnie będą Państwu rozdane (w pierwszej turze po 1 masce na gospodarstwo domowe). O szczegółach ich dostarczenia powiadomimy po świętach na stronie internetowej www.osina.pl i za pośrednictwem sołtysów i radnych poszczególnych miejscowości.
Proszę wszystkie osoby mające maszyny do szycia o włączenie się w akcję szycia masek dla swoich najbliższych, sąsiadów i służb, które codziennie dbają o nasze życie i zdrowie. Na stronach internetowych jest wiele filmów i wzorów jak w domu uszyć maskę.
Szanowni mieszkańcy przed nami czas Wielkanocy. Apeluję do Państwa, żeby najbliższe święta spędzić wyłącznie z domownikami, w gronie najbliższych. Wiem, że to wbrew tradycji i wielowiekowym zwyczajom obchodzenia Świąt Wielkiej Nocy. Musimy zrozumieć, że taka jest potrzeba chwili. Dbając o zdrowie własne, naszych najbliższych, sąsiadów, znajomych musimy ograniczyć kontakty do minimum. Dla mnie będą to także święta bez kochanych wnuków i dzieci mimo, że mieszkają tylko 50 km od Osiny. Mam wielką nadzieję, że w naszym życiu, moim i Państwa będą jeszcze niezliczone ilości okazji do świętowania.
Informuję, że Urząd Gminy Osina pracuje, jednak załatwiane są na obecną chwilę jedynie sprawy najpilniejsze. Bezpośrednio mieszkańców do odwołania nie obsługujemy. W każdym przypadku proszę o kontakt telefoniczny i wcześniejsze uzgodnienie wizyty, jeśli to będzie możliwe. Więcej informacji na stronie www.osina.pl.
Zagrożenie pandemią minie za jakiś czas. Nie wiemy kiedy, ale każda epidemia kiedyś się skończy. Wiele zależy od nas samych, jak przetrwamy ten czas. Życzę, by wszyscy z nas mieli szanse doczekania tej pięknej, szczęśliwej chwili. Dlatego apeluję o mądre decyzje i zachowania sprzyjające zdrowiu wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy.
ZOSTAŃ W DOMU – ZACHOWAJ SIĘ ODPOWIEDZIALNIE – CHROŃ SIEBIE I INNYCH!
Wesołych świąt
Z serdecznymi pozdrowieniami

Krzysztof Szwedo
Wójt Gminy Osina

red.

powiązane – „Nowogard – maski bezpłatnie”

Osina

Ruszają oddziały przedszkolne

Osina. 10 sierpnia zostaną uruchomione oddziały przedszkolne w miejscowej SP.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie będą uruchomione od 10 sierpnia 2020 r. w godzinach od 6.30 do 16.00. Warunkiem przyjęcia dziecka do placówki jest dokonanie pisemnego zgłoszenia dziecka poprzez wypełnienie i dostarczenie do SP w Osinie „Oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego o zapoznaniu się i akceptacji Procedury bezpieczeństwa i postępowania w trakcie pandemii COVID-19 w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie” – dostępnego na stronie szkoły http://sposina.pl/ w zakładce Dokumenty do pobrania.

red.

powiązane – „Powiat – 15 mln na inwestycje”

Kontynuuj czytanie

Osina

Dojazd na wybory – kolejny głos

Osina. Otrzymaliśmy kolejny list w sprawie dojazdu do lokalu wyborczego w Bodzęncina.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Wykluczeni Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich i prawa do decydowania o wyborze głowy Państwa w lokalach wyborczych. Nie każdy jednak obywatel posiada takie PRAWO(…). Mieszkańcy wsi Bodzęcin na terenie gminy Osina (wójt Pan Krzysztof Szwedo)byli pozbawieni możliwości głosowania. A prawo takie posiada każdy obywatel Polski powyżej 18-ego roku życia. W tym momencie nasuwa się pytanie – bezpośrednio do Pana Wójta oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuacje: w jaki sposób osoba starsza,schorowana,niepełnosprawna lub nieposiadająca auta – ale każda z wymienionych uprawniona do glosowania- jak ma dotrzeć do lokalu wyborczego, który mieści się 4 kilometry dalej w miejscowości Węgorza? Jak ma dotrzeć tam w ten dzień tak ważny lub w inny dzień gdziekolwiek?Jeśli jest WYKLUCZONA z prostego powodu: BRAK ŚRODKA TRANSPORTU PUBLICZNEGO W DNIU WYBORÓW, BRAK KOMUNIKACJI TRANSPORTU PUBLICZNEGO NA TERENIE WSI BODZĘCIN. Dlaczego mieszkańcy w/w wsi są pozbawiani tego prawa?Dlaczego wójt gminy Osina oraz inne jednostki samorządowe (radny, sołtys) nie są zobowiązane zapewnić dojazd do lokalu wyborczego z Bodzęcina ? DO PAŃSKIEJ GMINY A Z TEGO WYNIKA FAKT IŻ MAMY TAKIE OBOWIĄZKI (NP PŁACENIE PODATKU OD GRUNTU ITD) ORAZ TAKIE SAME PRAWA JAK INNE WSIE GMINNE. DLATEGO DOMAGAMY SIĘ RÓWNEGO I SPRAWIEDLIWEGO TRAKTOWANIA WYNIKAJĄCEGO Z RÓWNOUPRAWNIENIA DLA OBYWATELI ORAZ Z SZACUNKU DO CZŁOWIEKA I JEGO PRAW. WNIOSKOWALIŚMY JUŻ O POWRÓT KOMUNIKACJI ORAZ ROZWIĄZANIE INNYCH PROBLEMÓW W ODPOWIEDZI NA KTÓRE OTRZYMALIŚMY OBIETNICE BEZ POKRYCIA. BĘDZIEMY NADAL APELOWAĆ DO PANA PANIE WÓJCIE W OCZEKIWANIU NA KONSTRUKTYWNE DZIAŁANIA W NASZEJ MIEJSCOWOŚCI BODZĘCIN. Z POWAŻANIEM MIESZKAŃCY. No cóż przed nami 12 lipca druga tura wyborów i droga na głosowanie z dojazdem czy nie? TAK NIEWIELE MOŻE ZDZIAŁAC TAK WIELE….. „

Anna B.

red.

powiązane – „Bodzęcin – list w sprawie wyborów”

Kontynuuj czytanie

Osina

Światłowód w Osinie

Osina. Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie gminy OSINA, w ramach projektu „Szczeciński Część B Orange Światłowód”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pierwszym zadaniem było doprowadzenie światłowodu do szkół i placówek edukacyjnych zakwalifikowanych do projektu w miejscowości: OSINA.

Placówki te mogą już korzystać za pośrednictwem firmy NASK z dostępu do internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co gwarantuje im rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz zdobywanie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Drugi etap realizacji projektu POPC obejmuje budowę sieci światłowodowej do wytypowanych gospodarstw domowych. Inwestycje realizowane są sukcesywnie.

Poniżej załączamy aktualizację miejscowości, które już zostały podłączone do sieci szerokopasmowej:

OSINA - podłączono szkołę

Informacje o kolejnych odbiorach będą przekazywane po zakończeniu prac.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, w ramach projektów z dofinansowaniem ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, inwestycja realizowana jest do granicy działek na których znajdują się budynki jednorodzinne oraz do części wspólnej budynków wielorodzinnych. W drugim przypadku konieczna jest zgoda zarządcy lub współwłaścicieli nieruchomości. Odmowa ze strony właścicieli budynków wielorodzinnych na doprowadzenie sieci do budynku uniemożliwi jej wykonanie.

red.

powiązane – „Bodzęcin – list w sprawie wyborów”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie