Connect with us

Nowogard

Włamywacz za kratkami

NOWOGARD. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, odzyskując jednocześnie skradziony rower. O dalszym losie 20-latka zadecyduje teraz sąd.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Do włamania doszło 30 października w Nowogardzie. Sprawca, po uprzednim wyłamaniu rolet antywłamaniowych, dostał się do środka posesji, po czym dokonał kradzieży roweru o wartości 1500 złotych. 20-latek niedługo cieszył się łupem, bo już po kilku godzinach został zatrzymany przez policjantów. Odzyskany rower trafił do prawowitego właściciela.

Młody mężczyzna już usłyszał zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduję sąd. Za kradzież z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Nowogard

Czapla na Krupowicza?

Nowogard. Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Goleniowie był przesłuchiwany burmistrz gminy Nowogard Robert Czapla.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Sprawa jest związana z ustaleniem, czy obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie mieszka na terenie gminy – co jest wymogiem ustawowym gdy jest się radnym. Według naszych nieoficjalnych informacji, zeznający wczoraj jako świadek burmistrz Czapla, wskazał Roberta Krupowicza jako autora… powiadomienia wojewody, że jakoby radny-przewodniczący nie mieszka na terenie gminy Nowogard.
Mimo kilkukrotnych prób nie udało nam się skontaktować z burmistrzem Czaplą i potwierdzić nasze informacje.

Przypomnijmy, że podobne niejasności wiążą się z zamieszkaniem poza powiatem goleniowskim starosty Tomasza Stanisławskiego, a wcześniej z zameldowaniem w Szczecinie marszałka Geblewicza, który faktycznie mieszka w Goleniowie.

red.

powiązane – „Robert Krupowicz przedłużył zwolnienie”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Po pożarze

Nowogard. Wczoraj w sortowni śmieci w Słajsinie zapalił się taśmociąg ze śmieciami.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Pracowników ewakuowano, a strażacy szybko sobie z pożarem poradzili. Jak nam powiedział przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski, zdarzenie było niegroźne i nie spowodowało zakłóceń w normalnej pracy instalacji w Słajsinie. Straty wynoszą ok. 8 tys zł.

red.

powiązane – „Osłona przed odpadami”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina spłaca kredyt

Nowogard. Gmina zainwestowała w swój miejski szpital ponad 20 mln zł.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, doprowadzenie szpitala do obecnych standardów kosztowało gminę ponad 20 mln z zaciągniętych kredytów – z tego tytułu do spłaty od 2021 r zostanie jeszcze 12,5 mln plus należne odsetki. Jako właściciel szpitala pokryła też jego stratę za rok 2019 w wysokości ok. 1,142 mln zł. po tej operacji finansowej zadłużenie lecznicy zmniejszyło się do ok. 0,5 mln zł.
red.

powiązane – „Szpital – strata pokryta”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie