Connect with us

Aktualności

Władza bez kontroli

Z Romanem Latuszkiem, radnym Rady Miejskiej w Goleniowie, rozmawiamy o przyczynach jego rezygnacji z członkostwa w komisji rewizyjnej.

Opublikowane

w dniu

"W tej kadencji skład rady i komisji rewizyjnej jest słaby. W latch 2002-2006 w naszej komisji byli m.in. panowie Czerwiński i Geblewicz. Obaj się znali na robocie i mieli w radzie poważanie. Wtedy komisja spełniała swoją rolę. A teraz? Co to za kontrola,  jeżeli analizujemy dokumenty przygotowane przez kontrolowanego bez wglądu w materiał źródłowy? I to jeszcze przeglądane przez komisję w 2 godziny? Wyjatkiem pozytywnym w tej kadencji była analiza przetargów gminnych na podstawie kompletu dokumentów źródłowych.
(…)
Praca w komisji rewizyjnej wymaga ciągłości pracy i czasu. Skład  osobowy tej komisji jest taki jaki jest. Wiekszość z tych radnych nie wie, po co przyszła do tej komisji, a ja od nich wymagałem  pracy. Niedawna sprawa kontroli OSiR i klubu "Branim" nie  była  pierwszą kolizją pomiędzy mną, a resztą komisji. Wcześniej też starałem się namówić radnych do pracy, bo sam tego wozu ciagnąć nie mogę. Materiały źródłowe każdy radny z komisji rewizyjnej   otrzymywał i trzeba było się na posiedzenie przygotować. Ja twierdzę, że nie po to zostaje się radnym żeby tylko uzupełniać swój portfel, ale żeby coś zrobić dla społeczeństwa", mówi R. Latuszek.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie