Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Winny jest przypadek

MASZEWO. Się poprawi, się naprawi, teraz będę już pracowała jak złoto, będą państwo zadowoleni… Burmistrz Jadwiga Ferensztajn tłumaczyła się przed radnymi w sprawie wyników kontroli finansowej gminy. Jak wiadomo, kontrola wykazała szereg bardzo poważnych nieprawidłowości, odpowiedzialnością za które Regionalna Izba Obrachunkowa wini panią burmistrz. A gdzie winę widzi ona sama?

Opublikowane

w dniu

 Dziś (środa 22 listopada 2017) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Maszewie. Główny punkt – wyjaśnienia pani burmistrz. Jeszcze przed sesją wiadomo było, że będzie kabaretowo. Pani burmistrz przekazała radnym pisemne wyjaśnienia. Oto próbka:
„Z uwagi na nadmiar obowiązków w 2016 r. w prognozie WPF nie dokonano zmian”.„Niezaprezentowanie (…) w sprawozdaniu rocznym Rb-28 zobowiązań wymagalnych (200 tys. zł) spowodowane było natłokiem obowiązków księgowych oraz pośpiechem”.  To tylko przykłady tłumaczeń. Reszta była równie błyskotliwa. Generalnie, pani burmistrz przyznała, że w Urzędzie Miejskim jest totalny bałagan, nad którym nie ma kontroli, ale… No właśnie, przy każdej okazji było jakieś „ale”, które miało zmniejszać wagę zarzutów. Winni byli wszyscy wokół: minister Rostowski, który nie dał pieniędzy na halę sportową, marszałek województwa, który zażądał zwrotu dotacji przyznanej na remont ratusza. Ale i tak najlepszy był radny Jan Smolarek, wierny stronnik pani burmistrz i – to ciekawostka – przewodniczący komisji rewizyjnej, która ma m.in. kontrolować działalność pani burmistrz. Śmiało stwierdził, że bardakowi w finansach Gminy Maszewo winny jest… przypadek. Smolarek nie wystąpił z wnioskiem, by winnego aresztować. Radni opozycyjni zażądali, by pani burmistrz złożyła wniosek o natychmiastowe odwołanie skarbniczki, Urszuli Olech – bezpośrednio odpowiedzialnej za katastrofalne wyniki kontroli finansowej w gminie. I tu pani burmistrz Ferensztajn, dotąd pięknie grająca delikatną i wrażliwą kobietkę – nagle zhardziała. Kategorycznie odmówiła mówiąc, że nie czas na ruchy kadrowe. Więc gminnymi finansami nadal będzie rządzić duet Ferensztajn & Olech. Ten sam, co przez ostatnie lata z wiadomym skutkiem. Opozycyjnym radnym nie powiodła się próba obcięcia do minimum wynagrodzenia pani burmistrz. Siedmioosobowa gwardia przyboczna w Radzie Miejskiej nie dopuściła do obniżenia jej pensji. Ale to nie znaczy, że nie czekają jej znacznie poważniejsze problemy. Dwoje radnych – Adam Rojek i Małgorzata Storma-Piotrowska – zapowiedziało złożenie doniesienia do prokuratury w związku z nadużyciami i zaniedbaniami, jakich dopuszczała się Jadwiga Ferensztajn na przestrzeni kilku ostatnich lat. Pismo trafi do prokuratury w ciągu kilku tygodni.

Szerzej o sesji z występem pani burmistrz w piątkowej GG.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie