Connect with us

Goleniów

Wikk.me. z nagrodami

Goleniów. Trzecie miejsce w konkursie „Twój biznes pod banderą sukcesu” zajęła goleniowska firma „Wikk.me.” z nagrodą 20 tys zł.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje portal wszczecinie.pl. firmę „Wikk.me.” tworzą trzy siostry – Wiktoria, Anna i Julia Staszak-Staszków, które ze swojego zamiłowania do zdrowego stylu życia, stworzyły prawdziwy i dobrze prosperujący biznes, zauważany zarówno w regionie, jak i całym kraju. Założona w 2018 roku jako pierwsza taka manufaktura w Polsce jest jedynym miejscem, gdzie naturalną, najwyższej jakości granolę (mieszanina płatków zbożowych, rodzynek, orzechów, suszonych owoców i cukru, pieczona do chrupkości, podawana jest z mlekiem lub jogurtem na śniadanie) robi się tuż po zamówieniu – jest wypiekana dopiero przed wysyłką, aby była jak najświeższa.

– Wierzymy, że dobre śniadanie jest zapowiedzią dobrego dnia, dlatego wszystko, co robimy, robimy dla wspólnej przyjemności – naszej i twojej. Wierzymy w moc kobiet i tę wiarę nieustannie w sobie pielęgnujemy. Podobnie jak przeświadczenie, że poważny biznes można stworzyć z potrzeby serca, że można się zainspirować daleko stąd, ale stworzyć coś, co działa tu i teraz – mówiły siostry Staszak-Staszków podczas gali.

Finałowa gala innowatorów regionalnej gospodarki, zwycięzców konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego odbyła się 6 lutego w Operze na Zamku. Wikk.me. dostało tam rówież nagrodę publiczności – 10 tys zł.

red.

powiązane – „Burmistrz kończy urzędowanie?”

Goleniów

Puchar Tymbarku

Goleniów. Szkoła podstawowa z Goleniowa wyróżniona. Jest przykładem dla placówek z całego regionu.

Opublikowane

w dniu

Nowy sprzęt sportowy otrzymali od organizatorów Pucharu Tymbarku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie. To nagroda za zgłoszenie największej liczby drużyn do XXIII edycji Turnieju spośród wszystkich zachodniopomorskich placówek.
Za koordynację zgłoszeń do Pucharu Tymbarku w szkole odpowiedzialny był Maciej Kawiak.
– W minionych rozgrywkach najlepiej poradzili sobie chłopcy reprezentujący naszą szkołę w kategoriach U-8 i U-10 – dostali się do finałów wojewódzkich, w których zajęli miejsca na podium. Dzieci nadal żyją turniejem. Już na rozpoczęciu roku szkolnego padały pytania o kolejną edycję Pucharu Tymbarku. Zresztą nie po raz pierwszy, podczas czerwcowego zakończenia roku również wypytywali o rozgrywki. Oczywiście planujemy zgłosić się do kolejnej edycji. Chcemy zgłosić jeszcze więcej drużyn, by równie licznie szkołę miały szansę reprezentować również dziewczynki – opowiada Kawiak.

red.

powiązane – „Damskie rowery”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Damskie rowery

Goleniów. Dwa wszechstronne rowery trekkingowe zostały przekazane dzisiaj Straży Miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, te lekkie, wytrzymałe rowery zaprojektowane specjalnie dla kobiet i przeznaczone są dla miejskich strażniczek.
Rowery sprawdzą się podczas codziennej eksploatacji w mieście, ale poradzą sobie też w niesprzyjającym terenie, który niejednokrotnie obie panie muszą patrolować podczas służby. Sakwy umieszczone na bagażnikach zostały wyposażone we wszystkie rzeczy, które są niezbędne do podejmowania interwencji.
Patrole rowerowe goleniowskiej Straży Miejskiej wyjeżdżają na ulice naszej gminy od trzech sezonów. Są aktywne od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni. W umundurowaniu przystosowanym do jazdy rowerem możemy spotkać goleniowskich strażników w miejscach niedostępnych dla radiowozów.
Patrole rowerowe są szczególnie skuteczne w parkach, na skwerach, goleniowskich plantach, osiedlach, czyli wszędzie tam, gdzie trudno dojechać patrolom zmotoryzowanym.
W toku codziennej służby ujawniają wraki samochodów, zaniedbane chodniki, wysypiska śmieci w lasach, czy spalanie odpadów w ogniskach. Szybko dojeżdżają do osoby potrzebującej pomocy. Docierając tam, gdzie samochodem się nie dojedzie, zaskakują sprawców wielu wykroczeń.

red.

powiązane – „Nowe obwody głosowania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Zmarł Tadeusz Skałecki

Goleniów. – Zmarł Tadeusz Skałecki – radny trzech kadencji rady miejskiej w Goleniowie, wieloletni sołtys miejscowości Kliniska Wielkie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Tadeusz Ryszard Skałecki urodził się 20 lutego 1962 r. w Goleniowie. Pracował w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.
Funkcję radnego pełnił w katach 2002-2006, 2006-2010 i 2010-2014, był również Przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska. W latach 1999-2011 pełnił funkcję sołtysa miejscowości Kliniska Wielkie.

red.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie