Connect with us

Nowogard

Więzienny terier

Nowogard. W nowogardzkim więzieniu jednostce od kilkunastu dni służbę „na czterech łapach” pełni… pies Nergal.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nowogardzka jednostka, nie każdy pies może pełnić służbę na czterech łapach – wymaga to spełnienia wielu kryteriów. Po przejściu wstępnych testów, pies razem z przypisanym mu przewodnikiem odbywa szkolenie dostosowane do zadań, które będzie w przyszłości wykonywał. Do zadań funkcjonariusza sprawującego bezpośrednią opiekę nad psem należy m.in. tresowanie, pielęgnowanie, karmienie i dbanie o jego stan zdrowia. Psia służba w jednostkach penitencjarnych może trwać nawet 9 lat.

„Nergal”, to terier niemiecki. Jest psem służbowym specjalnym. W marcu br. wraz ze swoją przewodniczką kpr. Karoliną Koszelą rozpocznie specjalistyczne szkolenie. Będzie pomagał w zapobieganiu przedostawania się na teren jednostki środków odurzających. Do jego zadań służbowych będzie należało m.in. przeszukanie pojazdów wjeżdżających na teren jednostki, a także osób wchodzących na teren jednostki; kontrola cel mieszkalnych, miejsc zatrudnienia skazanych, sal widzeń, pomieszczeń gospodarczych oraz korespondencji w tym paczek oraz listów nadawanych przez osoby bliskie skazanych.

foto: kpt. Przemysław Sońtka

red.

powiązane – „Kim jest tajemniczy urzędnik?”

Nowogard

Facebook odblokowany

Nowogard. Gmina poinformowała dzisiaj, że wszystkie konta zablokowane na gminnej stronie Facebooka zostały dzisiaj oficjalnie odblokowane.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, teraz zasadą numer jeden jest równość i zapewnienie takiego samego dostępu do informacji dla wszystkich mieszkańców gminy – transparentność i otwarty dialog są kluczowe dla budowania silnej i zjednoczonej społeczności.
Od dzisiaj, każdy mieszkaniec gminy ma pełen dostęp do gminnej strony na fb, aby móc wyrażać swoje opinie, zadawać pytania i brać aktywny udział w dyskusjach dotyczących lokalnych spraw.
Blokady kont dotyczyły poprzedniej kadencji rady i burmistrza.

red.

powiązane – „Hulajnogą na wybory”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Wydatki do kontroli

Nowogard. Burmistrz podpisał umowę na przeprowadzenie kontroli wydatków w urzędzie miejskim w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje burmistrz, dotyczy ona lat 2021-2024Wyniki i jej wyniki będą znane pod koniec wakacji – wtedy zostaną podejęte kolejne kroki prawne.

red.

powiązane – „Hulajnogą na wybory”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Hulajnogą na wybory

Goleniów, Nowogard. Hulajnogami TIER w dniu wyborów do parlamentu europejskiego bezpłatnie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje TIER Mobility Poland, którego hulajnogi są dostepne w Goleniowie i Nowogardzie, przejazdy do i z lokali wyborczych w dniu wyborów do parlamentu europejskiego będą bezpłatne. Użytkownicy mogą skorzystać z kodu promocyjnego EU2024VOTE, aby otrzymać dwa darmowe przejazdy do 10 minut każdy na wszystkich pojazdach Dott i TIER.

Jak skorzystać z promocji:

Otwórz menu boczne w aplikacji TIER.
Kliknij Vouchery.
Wpisz kod EU2024VOTE i naciśnij Użyj Kodu.
*Po pierwszych 10 minutach każdej jazdy obowiązuje standardowa cena za minutę.
Obowiązują warunki i zasady. Oferta jest dostępna od 6 do 9 czerwca i jest ważna przez 24 godziny od momentu jej aktywacji w krajach należących do Unii Europejskiej.

red.

powiązane – „1146 kąpieli”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie