Connect with us

Aktualności

Wiercą pod blokiem

76 rodzin, mieszkających w bloku przy ul. Kościuszki 3 w Goleniowie, z niepokojem przygląda się temu, co dzieje się dzisiaj wokół budynku.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Na zlecenie Goleniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego prowadzone są tam przy pomocy wielkich wierteł, zainstalowanych na półciężarówce, badania geologiczne gruntu. Odwierty są niezbędne, bo budynek zaczyna nieco osiadać w torfowych pokładach gruntu, na których został kilkadziesiąt lat temu wybudowany. Katastrofą budowlaną to nie grozi, trzeba będzie jednak wzmocnić i żelbetowe filary, i – co będzie wymagać bardziej skomplikowanej operacji – fundamenty. Koszty robót naprawczych nie są jeszcze znane.

16 października ma się odbyć w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami bloku. Więcej na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Dlaczego szpital apeluje o pomoc?

Urząd wojewódzki przekazał już goleniowskiemu szpitalowi 71 tys zł , a gmina Goleniów 100 tys zł. Potrzeba „na teraz” ok. 200 tys zł.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Prezes spółki „Szpitalne Centrum Medyczne” zarządzającej goleniowskim szpitalem Katarzyna Kęcka w rozmowie z nami tłumaczy dlaczego i do kogo wystosowała kryzysowy apel o pomoc materialną i rzeczową dla szpitala. Omawia aktualne potrzeby szpitala i jego pracę w czasie epidemii. Mówi też dlaczego brakujących pieniędzy nie przekazuje właściciel szpitala – starostwo powiatowe.
Więc zobacz i posłuchaj w rozmowie obok i przeczytaj załączony apel.

l.o.

Powiązane – „Szpital zawiesza świadczenia

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Komunia Święta przed kościołem, nocna adoracja i święcenie palm.

Goleniów. Nadzwyczajne rozwiązania porządkowe przygotowali na najbliższy tydzień kapłani z parafii pw. Św. Katarzyny.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Komunia Święta przed kościołem, ograniczenia liczbowe w nocnej adoracji oraz wyjątkowy sposób święcenie palm wielkanocnych w Niedziele Palmową – szczegóły we fragmentach ogłoszeń parafialnych:

„Osoby, które chcą przyjąć komunie św., aby nie będą mogły być na mszy św., to dla nich rozdamy komunie św. na rozpoczęcie mszy św. na placu kościoła. Przypominamy, że kościół jest otwarty i trwa w nim Adoracja Najśw. Sakramentu od 7:30 do 17:30. Zachęcamy do spowiedzi św. każdego dnia od 6:30 do 7:30 i od 11:00 do 12:30 oraz od 17:00 do 18:30. Będziemy także dodatkowo rozdawać komunie św. o godz. 11:00 11:30 12:00 i 12:30.(…)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę w naszym kościele. Prosimy o wpisywanie się na listę, tak aby w kościele w czasie nocnej adoracji było 5 osób. Lista wyłożona na stoliku na środku kościoła. Ofiarujmy tę nocną modlitwę o ustanie śmiertelnej zarazy. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą trudną codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 9:00. Wyjątkowo zapraszamy tylko Panie Zelatorki (…)

Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. W tym czasie będzie nadal obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętych. Na msze św. wchodzimy przez zakrystie. Osoby, które przyjdą, aby poświęcić palmy, prosimy by je podpisać i położyć przed figurą Matki Bożej na placu przy kościele. Będą one poświęcane co godzinę : 7:00; 8:00; 9:00 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00; 15:00 i 17:00 i 18:00. Palmy można przynieść i odebrać w dowolnym czasie. Plac jest monitorowany”

red.

powiązane – „Msze Św. w czasie epidemii – zmiany”,
Do 5. osób na Mszach Świętych”, „I Komunia Święta w czasach zarazy

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Zespół się wczoraj zebrał

Nowogard. W środę 25 marca br. w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie doszło do zebrania Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Komunikat z tego spotkania jest nad wyraz lakoniczny – „W trakcie spotkania, które poprowadził Krzysztof Kolibski – zastępca burmistrza (przewodniczący zespołu), rozmawiano o bieżącej sytuacji w gminie w związku z epidemią koronawirusa. Poruszono kwestie dotyczące: działalności nowogardzkiego szpitala, Ośrodka Pomocy Społecznej, szkół i przedszkoli działających na terenie gminy oraz komunikacji miejskiej”.

red.

powiązane – „Nowogard ma zespół

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie