Connect with us

Aktualności

Wiemy. Ale nie powiemy

NOWOGARD. W UM Nowogard nie sposób dowiedzieć się, czy burmistrz Czapla odwołał się od uchwały Rady Miejskiej Nowogardu, obcinającej mu płacę o połowę – do absolutnego dopuszczalnego minimum. Nikt nie chce nic powiedzieć.

Opublikowane

w dniu

 Najprościej by było spytać panią sekretarz gminy. Niestety, nieobecna w pracy. W biurze Rady Miejskiej panie nie chcą nic powiedzieć, tłumacząc, że nie mają prawa udzielania informacji na zewnątrz. Odsyłają do wiceburmistrza Krzysztofa Kolibskiego, który ową tajemną wiedzę ma i ma też magiczną moc udzielania jej osobom trzecim. Niestety, w środę wiceburmistrz miał podobno spotkanie za spotkaniem i mimo kilku prób nie udało się nam z panem Kolibskim nawiązać kontaktu. Ostatnim razem siedział podobno u swojego szefa. Nie podszedł do telefonu. Przypomina się scena z „Kilera”, w której naczelnik więzienia jest pytany, dokąd Kilera przewieziono. „-Wiem, ale nie powiem!” – odparł rezolutnie, mówiąc tym samym o wiele więcej, niż milczący jak grób pan wiceburmistrz. Urząd Wojewódzki w Szczecinie, który przyjmuje skargi na uchwały rad gmin, był bardziej skłonny do dzielenia się informacjami. Bez trudu dowiedzieliśmy się, że wniosek burmistrza o stwierdzenie nieważności uchwały obniżającej wynagrodzenie Roberta Czapli wpłynął 2 marca, a odpowiedź będzie jeszcze w tym tygodniu. Wystarczył jeden telefon do biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie