Connect with us

Aktualności

Wielka wycinka w parku

Koszmarnie wygląda dzisiaj park miejski przy ul. Szczecińskiej w Goleniowie. Od wczoraj prowadzona jest tam zakrojona na dość szeroką skalę wycinka drzew.

Opublikowane

w dniu

Rozpoczęto w ten sposób realizację drugiego etapu programu „Otwarte Bramy”, którego celem jest rewitalizacja terenów zielonych w Goleniowie. Łącznie usuniętych zostać ma około 160 drzew – już obumarłych, chorych, bądź kolidujących z przebiegiem alejek czy ścieżek rowerowych. Wycinka prowadzona jest na zlecenie SPRI Mazur, czyli wykonawcy inwestycji, w zamian pojawią się nowe nasadzenia.

Wszystko kosztować ma ok. 11,5 mln zł. Do końca roku w parku pojawić mają się nowe alejki, ścieżka rowerowa, oświetlenie, tematyczne zakątki botaniczne, nowy plac zabaw i siłownia, a nawet plac do gry w boule. Przebudowany zostanie także parking przed główną bramą stadionu miejskiego oraz aleja biegnąca pomiędzy ulicami Andersa i Grota Roweckiego (wzdłuż niej wybudowana zostanie także nowa ścieżka rowerowa).

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie