Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Wiejskie klimaty w bibliotece

Strach na wróble, dorodna dziewoja udeptująca w beczce kapustę, wietrząca się na płocie pierzyna i krowa przed biblioteką od razu wprowadzały w temat „Nocy w Bibliotece”. Tym razem było wiejsko i sielsko, trochę w klimacie reymontowskich Lipiec, a trochę wsi bliższej naszym czasom.

Opublikowane

w dniu

Noce w bibliotece świetnie się w goleniowskim środowisku przyjęły i mają już swoich wiernych fanów, których liczba z roku na rok się powiększa. Ta była czwarta i według szacunku pani dyrektor Anity Jurewicz, w sobotni wieczór z zaproszenia biblioteki skorzystało ponad 300 osób. Kto nie był, niech żałuje, bo atrakcji nie brakowało – można było skosztować wiejskich przysmaków (serwowano np. pieczone prosię, pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, pierogi ruskie, placki
ziemniaczane, kaszankę i kiełbasę), można było własnoręcznie „wyprodukować” gliniane naczynie, upleść wianek, lepić pierogi, wydoić krowę, można było tanio kupić książkę albo płytę, a przede wszystkim spędzić kilka godzin w sympatycznym gronie.

Noc w Bibliotece stała się też okazją do wyróżnienia najaktywniejszych czytelników. Atrakcyjne książki z rąk burmistrza Roberta Krupowicza otrzymały panie: Maria Kordas, Mirosława Grabowska i Krystyna Walicka. Dodatkową nagrodą dla wymienionych pań, z której skorzystali też inni, był trzypiętrowy tort. Pewnie był smaczny, bo zniknął w mig.

Akcja „Noc w Bibliotece” zadomowiła się już w Goleniowie na dobre, a panie bibliotekarki za każdym razem zaskakują przybyłych swoimi pomysłami. Pani dyrektor zapowiada, że będą następne edycje i nad przyszłoroczną już wkrótce zaczną myśleć.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie