Connect with us

Maszewo

Wieczorem wjechał do Nastazina

Maszewo. Wczoraj wieczorem mieszkańcy Nastazina powitali nowy, wyczekiwany od wielu lat wóz strażacki.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Samochód marki Man zakupiony został za kwotę 809 340,00 zł, z czego kwota aż 560 000,00 zł stanowiła zewnętrzne dofinansowanie w ramach programu rządowego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało na ten cel 380 000,00 zł i Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej 180 000,00 zł. Gmina Maszewa na zakup samochodu przeznaczyła 130 000,00 zł. Druhowie strażacy z OSP w Nastazinie poprzez swoje akcje i zebrane środki od darczyńców dołożyli do tego zakupu 119 340,00 zł. Gmina Maszewo stopniowo zastępuje mocno wyeksploatowaną flotę pojazdów ze składu jednostek OSP. Jeszcze w tym roku również na bardzo korzystnych warunkach trafi nowoczesny wóz strażacki do OSP w Dębicach.

red.

powiązane – „Do Maszewa objazdami”

Kultura

KRZYK w Nitrze

Maszewo. W Nitrze na Słowacji gra dzisiaj Teatr „Krzyk”

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„HEJ TY” to spektakl w reżyserii Anny Giniewskiej oraz Marka Kościółka na otwarcie tamtejszego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych. To pierwszy wyjazd międzynarodowy teatru w czasie pandemii.
Wyjazd udał się przeprowadzić dzięki wsparciu województwa zachodniopomorskiego, które jest głównym partnerem teatru przy tym wyjeździe, który reprezentuje nie tylko Maszewo, powiat goleniowski, ale właśnie województwo zachodniopomorskie oraz nasz kraj.

red.

powiązane – „Krzyk dofinansowany”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Przedszkole po remoncie

Maszewo. W lipcu br. po wielu latach udało się wreszcie przeprowadzić remont w budynku Przedszkola Miejskiego w Maszewie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zakres robót obejmował: demontaż starej boazerii, malowanie ścian i sufitów oraz wymianę okien. W budynku przedszkola wymieniono 27 okien, pomalowano cztery pomieszczenia, hol i korytarz. Przedszkolaki po wakacjach wrócą do wyremontowanej placówki. Całkowity koszt remontu to kwota 84 790,50 zł, która w całości została sfinansowana z budżetu gminy Maszewo.

red.

powiązane – „Wyburzanie POLOmarketu”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Wyburzanie POLOmarketu

Maszewo. Wczoraj rozpoczęło się wyburzanie budynku POLOmarketu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to 40 letni budynek, w którym mieścił się dom towarowy „Gryf”, później między innymi lokal rozrywkowy „Zanzibar”, by ostatecznie zadomowił się w nim POLOmarket. W miejsce wyburzonego budynku powstanie nowy, nowoczesny budynek POLOmarketu. W trakcie prac rozbiórkowych, po wielu latach można było ponownie ujrzeć – choć przez moment – słynną maszewską mozaikę, która znajdowała się na przedniej ścianie budynku dawnego „Gryfa”.

red.

powiązane – „Gryf” do rozbiórki”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie