Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Maszewo

Wieczorem wjechał do Nastazina

Maszewo. Wczoraj wieczorem mieszkańcy Nastazina powitali nowy, wyczekiwany od wielu lat wóz strażacki.

Opublikowane

w dniu

Samochód marki Man zakupiony został za kwotę 809 340,00 zł, z czego kwota aż 560 000,00 zł stanowiła zewnętrzne dofinansowanie w ramach programu rządowego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało na ten cel 380 000,00 zł i Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej 180 000,00 zł. Gmina Maszewa na zakup samochodu przeznaczyła 130 000,00 zł. Druhowie strażacy z OSP w Nastazinie poprzez swoje akcje i zebrane środki od darczyńców dołożyli do tego zakupu 119 340,00 zł. Gmina Maszewo stopniowo zastępuje mocno wyeksploatowaną flotę pojazdów ze składu jednostek OSP. Jeszcze w tym roku również na bardzo korzystnych warunkach trafi nowoczesny wóz strażacki do OSP w Dębicach.

red.

powiązane – „Do Maszewa objazdami”

Maszewo

„Hej Ty” ponownie nagradzane

Maszewo. Tym razem spektakl maszewskiego Tetaru „Krzyk”w reżyserii Anny Giniewskiej i Marka Kościółka wygrał Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Effka” w Piasecznie zdobywając tam I nagrodę.

Opublikowane

w dniu

Spektakl „HEJ TY” zdobył również wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu „Afera” w Krasnem. To kolejne nagrody i tym samym potwierdzone uznanie w kraju dla tego spektaklu.

Teatr KRZYK planuje ostatnią trasę tego przedstawienia w ramach swojego XX-lecia.

red.

powiązane – „XX-lecia nie będzie”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Sołtys Roku

Maszewo. Beata Retmańczyk sołtys sołectwa Zagórce została wyróżniona w konkursie marszałka województwa zachodniopomorskiego „Sołtys Roku”.

Opublikowane

w dniu

Konkursu promował najbardziej aktywnych sołtysów w województwie zachodniopomorskim, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. 14 maja podczas Pierwszego Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbyła się Gala Sołtysa, na której sołtys Beata Retmańczyk otrzymała nagrodę finansową w wysokości 500,00 zł.

red.

powiązane – „Tabliczki z nazwami”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Tabliczki z nazwami

Maszewo. Kolejne tabliczki z nazwami ulic będą zamontowane.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w drugiej połowie br. zaplanowany jest kolejny etap prac związanych z montażem tabliczek z nazwami ulic w Maszewie. Obecnie zostało zlecone wykonanie około 90 tabliczek z nazwami ulic, które zostaną zamontowane na terenie całego miasta.

red.

powiązane – „XX-lecia nie będzie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie