Connect with us

Goleniów

Więcej światła

Goleniów. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie oświetlenia ciągów komunikacyjnych w mieście i na terenach wiejskich.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, nowe oświetlenie drogowe planowane jest w poniższych lokalizacjach:

Imno – przystanki autobusowe,
Tarnowiec – od przystanku autobusowego,
Mosty – przy szkole
Pucice – Osiedle Wrzosowe
Pucice, ul. Rzemieślnicza
Białuń, ul. Sielankowa
Zabród
Załom ul. Parkowa
Komarowo- plac zabaw i boisko
Marszewo dz. nr 120/5
Lubczyna- zakręt przy ul. Lipowej

oraz w Goleniowie:

  • skrzyżowanie ul. Jagiełły i ul. Słowackiego,
    ul. Kilińskiego – droga do szkoły na działce: 67/3 obręb ew. Goleniów-6 oraz na działce: 452/8 obręb ew. Goleniów-5 w m. Goleniów,
  • ścieżka rowerowa na ul. Spacerowej.

Dodatkowo przewidziano możliwość zastosowania prawa opcji i rozszerzenie zamówienia o poniższe lokalizacje:

Miękowo- od posesji nr 12G w stronę lasu,
Czarna Łąka ul. Przyjazna,
Stawno – droga do kościoła

oraz w Goleniowie:
ul. Starzyńskiego
ul. Chrobrego i pętla autobusowa
ul. Zacisze

Oferty mają zostać otwarte 22 czerwca.

red.

powiązane – „Burmistrz inspektora przyjmie”

Goleniów

Geblewicz za Marchewkę

Goleniów. Pochodzący ze Stepnicy, a mieszkający z rodziną w Goleniowie marszałek województwa Olgierd Geblewicz został w sobotę wybrany szefem zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

Opublikowane

w dniu

Zastąpił posła Arkadiusz Marchewka, którego wybrano na szefa PO w Szczecinie.

Geblewicz jest członkiem Platformy Obywatelskiej od momentu jej założenia. Dotychczas pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Platformy w regionie, wcześniej sekretarza w regionie. W wyborach dostał prawie 93 procent głosów i nie miał kontrkandydata.

red.

powiązane – „Obwodnica w roku 2027”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Węzeł do likwidacji

Goleniów. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie systematycznie realizuje działania mające na celu poprawę czystości powietrza w mieście, m.in. poprzez modernizację infrastruktury ciepłowniczej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje spółka, jednym z tych działań jest likwidacja grupowego węzła cieplnego Grunwaldzka 5, dzięki której zmniejszy się produkcja energii o 691 GJ, a w konsekwencji zmniejszy się również emisja dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery o 69Mg w ciągu roku.

Prezes zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pani Emilia Niemyt oraz prezes zarządu PEC Goleniów pan Tomasz Majewski podpisali w siedzibie WFOŚiGW w Szczecinie umowę pożyczki na realizację zadania pod nazwą „Budowa nowego zawierającego węzły indywidualne systemu zasilania w ciepło zastępującego dotychczasowy system zasilany z węzła grupowego Grunwaldzka 5”.

Przedmiotem wniosku jest likwidacja węzła grupowego i budowa dziesięciu nowoczesnych indywidualnych węzłów cieplnych. Obejmie także wymianę zewnętrznej instalacji odbiorczej wykonanej w technologii tradycyjnej w kanałach żelbetowych na sieć wysokich parametrów wykonaną z rur preizolowanych. Długości sieci wyniesie 0,5 km, a wartość inwestycji 1.103.600,00 zł, z dofinansowaniem w kwocie 987,6 tys. zł. Zadanie jest już realizowane. Jego zakończenie zaplanowano na 15 września 2022 r.

red.

powiązane – „Cena ogrzewania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocleg w szałasie

Goleniów. Nadleśnictwo Goleniów by sprostać wymaganiom, jak również móc zaoferować szerszą gamę możliwości korzystania z terenów leśnych przez turystów zamontowało w terenie szałas drewniany typu –shelter-.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, widoczne na zdjęciu zadaszenie pozwoli schronić się turystom na czas nocowania w terenie leśnym w wyznaczonym do tego obszarze zgodnie z wdrożonym programem przez Nadleśnictwo pn: „Zanocuj w Lesie”.

Obecny na fotografii –shelter- umiejscowiony jest na terenie leśnictwa Widzieńsko na polanie za leśniczówką.

red.

powiązane – „Sokół na szkoleniu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie