Connect with us

Aktualności

Więcej nas

W minionym roku na terenie gminy Goleniów zanotowano dodatni przyrost naturalny. Jest nas blisko 33,5 tysiąca.

Opublikowane

w dniu

Ciekawe dane statystyczne pojawiły się niedawno na stronie goleniow.pl. Podano, że w 2014 roku goleniowskiUrząd Stanu Cywilnego zarejestrował 403 urodzenia (z czego 49 to urodzenia, jakie nastąpiły poza granicami naszego kraju i zostały wpisane w polskich księgach stanu cywilnego). Na świecie pojawiło się 210 dziewczynek i 193 chłopców, a największą popularnością cieszyły się imiona Hanna, Zuzanna, Alicja, Lena, Julia, Zofia oraz Antoni, Jakub, Szymon, Filip, Marcel, Michał.

W tym samym czasie odnotowano 386 zgonów (z czego 4 poza granicami kraju). Zmarło 179 mężczyzn i 207 kobiet. W 2014 r. zarejestrowano 256 małżeństwa, w tym 111 małżeństw konkordatowych, 124 małżeństw cywilnych, 21 małżeństw zawartych za granicą naszego kraju.

Na koniec 2014 roku w Gminie Goleniów zameldowanych było 34.498 osób z czego 22.013 osób mieszka w Goleniowie, a 12.485 – na terenach wiejskich.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie