Connect with us

Goleniów

Więcej lotów do Warszawy i Krakowa

Goleniów. Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały zwiększenie częstotliwości lotów między Warszawą, a Goleniowem, a linie „Ryanair” pomiedzy Krakowem, a goleniowskim lotniskiem.

Opublikowane

w dniu

Od 31 października pasażerowie podróżujący na tej trasie krajowej będą mieli do wyboru aż czternaście rejsów w ciągu tygodnia. W poniedziałki, wtorki oraz czwartki maszyny polskiego przewoźnika będą widywane w Szczecinie dwa razy dziennie. Najwięcej, po trzy rotacje na dobę przewidziane są na środy i piątki. Z kolei w soboty i niedziele trasa realizowana będzie jeden raz w ciągu dnia.Od poniedziałku do soboty samoloty LOT-u będą opuszczały Warszawę o godzinie 7:10. Lot powrotny ze Szczecina zaplanowany jest na godzinę 9:10. Ponadto, od poniedziałku do piątku oraz w niedziele podróżni będą mogli wybrać rotację z wylotem z Warszawy o godzinie 18:05 bądź ze Szczecina o godzinie 20:00. W środy i piątki przewoźnik zaoferuje dodatkową operację. W te dni start ze stolicy Polski przewidziany jest nie tylko na godzinę 7:10 i 18:05, ale również na godzinę 10:40. Z kolei rejs powrotny, poza godziną 9:10 i 20:00, zaplanowany jest na godzinę 12:40.
Nowe godziny lotów są korzystne z perspektywy osób planujących przesiadkę w Warszawie. Tak ułożony rozkład ma zapewnić komfortową podróż z Pomorza Zachodniego do najciekawszych miejsc dostępnych w ofercie LOT-u – Seul, Toronto czy Nowy Jork.

Natomiast od 6 listopada br. linia Ryanair zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów z Goleniowa do Krakowa. Zgodnie z nowym, listopadowym rozkładem lotów połączenie krajowe będzie wykonywane trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki oraz soboty. To odpowiedź linii na stale rosnący popyt na podróże lotnicze ze Szczecina do Krakowa.

We wtorki wylot z Krakowa w stronę północnej Polski przewidziany jest na godzinę 20:50, a rotacja powrotna na godzinę 22:40. W czwartki samolot Boeing 737-800 będzie opuszczał Kraków o 7:30, by o 9:20 wyruszyć w drogę powrotną ze Szczecina. O ile rejsy wtorkowe zaplanowane są na godziny wieczorne, a czwartkowe na poranne, tak w soboty trasa między Szczecinem, a Krakowem będzie realizowana w środku dnia. Start z Balic będzie następował o 14:40, a z Goleniowa o 16:30. Lot potrwa około godzinę. Bilety na to połączenie według zaktualizowanego rozkładu są już dostępne w serwisie rezerwacyjnym przewoźnika, a ich ceny rozpoczynają się od zaledwie 35 złotych w jedną stronę.

red.

powiązane – „Gdzie polecimy z Goleniowa w roku 2028?”

Goleniów

W rocznicę internowania

Goleniów. W czwartek 30 marca) odbędzie się spotkanie i dyskusja w ramach AREOPAGU ŚW. KATARZYNY pt. „WOKÓŁ PRYMASA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. W ROCZNICĘ INTERNOWANIA”.

Opublikowane

w dniu

Gościem specjalnym będzie uznany i wybitny historyk DR HAB. RAFAŁ ŁATKA (prof. UKSW Warszawa). Dyskusję poprowadzi DR ZBIGNIEW STANUCH (IPN Szczecin). Spotkanie o godz. 17:00 w sali na plebanii (wejście od strony Caritasu), wstęp wolny. Warto poznać historię Prymasa Wyszyńskiego i kontekst historyczny jego życia oraz posługi o czym będzie opowiadało dwóch wybitnych historyków, od lat specjalizujących się w rzetelnych badaniach historii Kościoła i Polski.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie