Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Maszewo

Więcej chodnika

Maszewo. O kolejne 740 metrów powiększy się długość nowego chodnika w Budzieszowcach.

Opublikowane

w dniu

Dotychczas powstało już 340 m chodnika. Teraz burmistrz podpisał porozumienie z wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego działającego w imieniu Zachodniopomorskiego na budowę chodnika w miejscowości Budzieszowce wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 113. Do końca roku zostanie wybudowany dalszy odcinek chodnika o długości około 740 metrów bieżących. Dodatkowo powstanie zatoka przystankowa naprzeciwko istniejącego już przystanku autobusowego. Szacowana wartość zadania to kwota 650 tys. zł., z czego Gmina Maszewo dołoży 150 tys. zł.

W tym roku planuje się również remont nawierzchni drogi wojewódzkiej numer 113.

red.

powiązane – „Chodnik w Budzieszowcach”

Maszewo

„Hej Ty” ponownie nagradzane

Maszewo. Tym razem spektakl maszewskiego Tetaru „Krzyk”w reżyserii Anny Giniewskiej i Marka Kościółka wygrał Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Effka” w Piasecznie zdobywając tam I nagrodę.

Opublikowane

w dniu

Spektakl „HEJ TY” zdobył również wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu „Afera” w Krasnem. To kolejne nagrody i tym samym potwierdzone uznanie w kraju dla tego spektaklu.

Teatr KRZYK planuje ostatnią trasę tego przedstawienia w ramach swojego XX-lecia.

red.

powiązane – „XX-lecia nie będzie”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Sołtys Roku

Maszewo. Beata Retmańczyk sołtys sołectwa Zagórce została wyróżniona w konkursie marszałka województwa zachodniopomorskiego „Sołtys Roku”.

Opublikowane

w dniu

Konkursu promował najbardziej aktywnych sołtysów w województwie zachodniopomorskim, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. 14 maja podczas Pierwszego Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbyła się Gala Sołtysa, na której sołtys Beata Retmańczyk otrzymała nagrodę finansową w wysokości 500,00 zł.

red.

powiązane – „Tabliczki z nazwami”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Tabliczki z nazwami

Maszewo. Kolejne tabliczki z nazwami ulic będą zamontowane.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w drugiej połowie br. zaplanowany jest kolejny etap prac związanych z montażem tabliczek z nazwami ulic w Maszewie. Obecnie zostało zlecone wykonanie około 90 tabliczek z nazwami ulic, które zostaną zamontowane na terenie całego miasta.

red.

powiązane – „XX-lecia nie będzie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie