Connect with us

Aktualności

Więc chyba jednak to bezprawie…

Po konsultacji z prawnikami mężczyzna, któremu w sobotę bez powodu policja zatrzymała prawo jazdy, zdecydował złożyć zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy policji. Złożył je dziś w Prokuraturze Rejonowej w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Prawo jazdy zostało zatrzymane, choć lekarz w szpitalu nie stwierdził żadnych objawów spożycia alkoholu, a wynik laboratoryjnego badania próbki krwi był jednoznaczny: zero, przecinek, po nim dwa zera. Ani śladu alkoholu. Nie było żadnego innego pretekstu do odebrania dokumentu. Zatrzymanie go i przetrzymywanie do tej pory jest w opinii prawników kompletnie bezprawne i stanowi nadużycie uprawnień przez funkcjonariuszy policji. Mogą oni działać jedynie na podstawie i w ramach przepisów prawa.

Naszemu kierowcy doradzono złożenie zawiadomienia o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie,  polegającego na przekroczeniu uprawnień. Zawiadomienie zostało dziś złożone w Prokuraturze Rejonowej w Goleniowie, sprawą zajmie się jednak inna prokuratura, która nie współpracuje na co dzień z goleniowskimi policjantami. Właściwą prokuraturę wskaże Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Podmiotem odpowiedzialnym za przekroczenie uprawnień będzie komendant powiatowy policji w Goleniowie, bo to on jest jednoosobowym organem administracji państwowej odpowiedzialnym za bezpieczeństwo na terenie powiatu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie