Connect with us

Aktualności

Wesoło, kolorowo i z… pompą

W sobotę, po raz drugi Goleniowem na kilka godzin zawładnęli seniorzy. Z udziałem ponad tysiąca osób z całego województwa odbyły się Goleniowskie Senioralia 2016.

Opublikowane

w dniu

Rozpoczęto kolorowym rozśpiewanym korowodem spod Urzędu Gminy do amfiteatru, gdzie główna część festynu się odbyła. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez burmistrza Roberta Krupowicza i przekazaniu przezeń symbolicznego klucza do bram miasta, rozpoczęto kilkugodzinny program artystyczny. Na scenie amfiteatru zaprezentowały się zespoły śpiewacze, grupy taneczne i kabarety nie tylko z Goleniowa; najstarsza artystka liczyła sobie 92 lata. Było, jak w tytule, kolorowo, wesoło, z dystansem do siebie i z… pompą, bo dość nieoczekiwanie kilka minut po godz. 17.00 nad amfiteatrem przeszła nawałnica – ulewny deszcz z gradem i silnym wiatrem. Pokrzyżowało to nieco plany organizatorom, ale po krótkiej przerwie impreza potoczyła się dalej i tak – jak planowano – zakończyła się późnym wieczorem zabawą taneczną.

Goleniowskie Senioralia zorganizowało 6 miejscowych organizacji działających w środowisku osób starszych przy wsparciu organizacyjnym Goleniowskiego Domu Kultury i Ośrodka Pomocy Społecznej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie