Connect with us

Aktualności

Weekend pełen atrakcji

Takiego nagromadzenia różnorakich imprez, jakie odbędą się w najbliższy weekend, dawno nie było.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Dominują kulturalne, by wymienić: Biesiadę Teatralną „Wejrzenia” i Spotkania Młodego Teatru „Krzykowisko” w Maszewie (23 – 29 czerwca), XXII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Nad Iną” w Goleniowie (22 – 27 czerwca), Senioralia 2017 (24 czerwca od godz. 12.00) oraz Jarmark Świętojański (24 czerwca od godz. 13.00). A ponadto 24 czerwca odbędą się: Powiatowe Zawody Pożarnicze w Nowogardzie (od godz. 10.00), odpust parafi alny w Borzysławcu (od godz. 15.00), obchody 60-lecia parafi i i 70-lecia OSP w Mostach (od godz. 12.00), otwarcie sezonu plażowego w Lubczynie (od godz. 10.00), wielka parada rowerzystów (od 14.30). Mieszkańcy Goleniowa i powiatu będą mieć niemały dylemat, co z tej bogatej oferty wybrać.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Śmieci – co nas czeka za tydzień?

Goleniów. Za tydzień, 1 czerwca w gminie Goleniów zaczną obowiązywać nowe regulacje przy odbiorze śmieci. Jak się do tego mają przygotować mieszkańcy domów wielorodzinnych, domów jednorodzinnych i nieruchomości niezamieszkałych?

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

O tym co nas czeka już w czerwcu i dlaczego ten miesiąc będzie okresem przejściowym, mówi w załączonej rozmowie z nami prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Goleniowie Andrzej Cieśliński.

red.

powiązane – „PGK walczy o czwarta gminę

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Dlaczego głosuje przeciw?

Goleniów. Radny Krzysztof Sypień mówił nam dwa miesiące temu, dlaczego jest przeciwny projektom uchwał dotyczącym odpadów komunalnych proponowanym przez burmistrza Krupowicza.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Teraz sytuacja się zmieniła o tyle, że prawdopodobnie burmistrz wycofa się na najbliższej sesji z niektórych zapisów „śmieciowych” uchwał. Warto jednak przed tą sesją zapoznać się z krytycznymi uwagami do nich formułowanymi przez radnego, oraz jego własnymi propozycjami.

W rozmowie padają także słowa o opozycji w radzie miejskiej oraz problemie jakim jest zwyczajowa nieobecność burmistrza podczas ważnych spotkań z radnymi. Jest też o opłacanym z publicznych pieniędzy i przygotowywanym przez urzędników profilu na FB „Robert Krupowicz – twój burmistrz Goleniowa”. Więcej zobacz na załączonym filmie.

l.o.

powiązane – „Za śmieci bez zmian?”, „6 mln zł deficytu i dyscyplina klubowa

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Powiatowy rynek pracy – na razie bez zmian

Powiat. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Urszula Witkowska w rozmowie z nami mówi o aktualnym stanie powiatowego rynku pracy.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Pytaliśmy o stan bezrobocia oraz o prognozy na najbliższy czas. Dyrektor Witkowska mówi też o wsparciu jakie można uzyskać za pośrednictwem PUP w ramach „Tarczy Antykryzysowej”. Te ostatnie informacje są dostępne na stronie urzędu – także te dotyczące nowych uregulowań co do pobytu obcokrajowców zatrudnionych w Polsce. Więcej w rozmowie obok.

Red.

powiązane – „PUP – można składać wnioski

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie