Connect with us

Aktualności

W&BB z kolejnymi sukcesami

Od 1 do 5 lipca goleniowska orkiestra dęta Wood & Brass Band brała udział w finałach Mistrzostw Świata międzynarodowej organizacji WAMSB w Kopenhadze. Nietrudno zgadnąć: z sukcesem.

Opublikowane

w dniu

 W najważniejszej i najtrudniejszej konkurencji ‘show’, w której ocenie podlega wykonanie muzyki i choreografia, goleniowscy muzycy zdobyli srebrny medal i zostali sklasyfikowani na 16. pozycji wśród 45. zespołów z całego świata (medale zależą nie od miejsca, a od liczby przyznanych przez komisję punktów). W kategorii ‘parada uliczna’ W&BB zdobył złoty medal, a za ‘paradę marszową’ – srebrny.  Tydzień wcześniej, w dniach 26-30 czerwca orkiestra uczestniczyła w eliminacjach do finałów Mistrzostw Świata w Rastede (Niemcy), gdzie zyskała wysokie oceny i miejsce w ścisłej ósemce europejskich orkiestr dętych, dające jej przepustkę na światowy finał konkursu WAMSB na kolejne dwa lata. W przyszłym roku finał ten odbędzie się w Malezji. Jak nam powiedział Krzysztof Sypień, założyciel i dyrygent orkiestry, udział goleniowian w tym finale to temat otwarty, przede wszystkim z uwagi na wysokie koszty. Wood and Brass Band w sierpniu obchodzić będzie swoje 10. urodziny. Zwracamy na to uwagę, bo być może ktoś zechce zrobić orkiestrze prezent i z tej okazji pokryć przynajmniej część kosztów wyjazdu na drugi koniec świata. Warto, bo W&BB to jeden z najlepszych goleniowskich ‘towarów eksportowych”.   I jeszcze słowo K. Sypienia skierowane do paru osób, które też mają udział w sukcesie W&BB: "Serdecznie dziękuję za pracę na rzecz przygotowania orkiestry instruktorom muzycznym Julicie Przybylskiej, Ewie Walancik, Oliwii Szyjce, Krzysztofowi Kołłątajowi i Tomaszowi Dąbrowskiemu,  który zajął się całością strony muzycznej i poprowadził orkiestrę podczas eliminacji w Rastede i podczas finałów w Kopenhadze. Moją rolą było przygotowanie organizacyjne wyjazdów oraz wraz z członkami stowarzyszenia WBB pozyskanie funduszy na ten cel." 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie