Connect with us

Aktualności

Warunek – chęć do pracy

Z Urszulą Witkowską, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Goleniowie, rozmawiamy o powiatowym rynku pracy.

Opublikowane

w dniu

"Teraz właściwie wielu pracodawców stawia jeden główny warunek zatrudnienia – chęć do pracy – i jest w stanie przeszkolić do swoich podstawowych potrzeb osoby, które wykażą się taką chęcią. Pracodawcy wiedzą dokładnie kogo i do czego potrzebują. PUP z kolei pomaga pracodawcom i zatrudnianym przez nich ludziom w uzyskiwaniu odpowiednich uprawnień i certyfikatów. Mamy na tyle dużą bazę informacyjną i finansową, że stanowi ona znakomite wsparcie dla pracodawców. Tak jak np. Krajowy Fundusz Szkoleniowy, który jest wprost skierowany do pracodawców i ich pracowników po 45 roku życia. Środki z tego funduszu przeznacza
się na finansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców. I tak jesteśmy w stanie np. za jego pomocą dofinansowywać w 100% przeszkolenie pracowników czy pracodawcę firmy zatrudniającej do 10 osób, a w 80% pokrywać koszty szkoleń firmom zatrudniającym powyżej 10 osób", mówi U. Witkowska.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie