Connect with us

Przybiernów

Warsztaty były – pieniędzy nie ma

„Nasze wsparcie – Twój sukces” – taki projekt zrealizowała szczecińska spółka „ROBOTEC” za publiczne pieniądze z Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Goleniowie, ale swoim podwykonawcom… nie zapłaciła.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

„Ranczo Annabella” pod Brzozowem niedaleko Przybiernowa, gościło pod koniec października ubiegłego roku dwa turnusy osób skierowanych przez PCPR za pośrednictwem spółki ROBOTEC w ramach projektu „Nasze wsparcie – Twój sukces”. PCPR spółce zapłacił, ale ROBOTEC właścicielom rancza tylko za jeden turnus, a za drugi dla 31 osób – 7,5 tys zł – do dzisiaj nie. Spółka ROBOTEC zniknęła – jak nam powiedziała właścicielka rancza. Telefony nie odpowiadają, na pisma też nikt nie reaguje. Zanim sprawa zostanie skierowana na drogę prawną, PCPR wydał właścicielom rancza informację podpisana przez Krystynę Jaworską, potwierdzającą udział PCPR w tym projekcie. 

Wygląda na to, że spółka ROBOTEC twórczo rozwinęła nazwę projektu „Nasze wsparcie (PCPR + Ranczo Annabella) Twój (spółka ROBOTEC) sukces” – tyle, że właścicieli rancza raczej to nie śmieszy…

Przeczytaj też:
W Przybiernowie i Osinie drożej za śmieci

Przybiernów

Węzeł Przybiernów

Przybiernów. Bez opóźnień przebiega budowa największego węzła drogowego na odcinku S3 pomiędzy Miękowem,a Parłówkiem.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W tym miejscu S3 pójdzie znacznie poniżej poziomu dotychczasowej drogi – patrz zdjęcie. Sam węzeł „Przybiernów” leży na południu pod Przybiernowem i będzie głównym zjazdem/wyjazdem z S3 do/z miasteczka we wszystkich kierunkach oraz na drogi wspomagające. Na północy Przybiernowa znajdą się dwa MOP naprzeciwko siebie po obu stronach S3 – Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP Przybiernów Zachód i Wschód). Oddanie całego odcinka S3 Miękowo – Parłówko ma nastąpić w kwietniu przyszłego roku, ale jak zapowiada GDDKiA, poszczególne odcinki trasy będą udostępniane kierowcom wcześniej.

Red.

powiązane – „ „Nowa droga przy S3”, „Pucice wyburzone”, „Jest kładka na S3”, „Warsztaty były, pieniędzy nie ma

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Przeszkolili 288 osób – sprzęt komputerowy dostaną uczniowie

Osina. Zakończono w gminie projekt darmowych szkoleń komputerowych, a zakupiony sprzęt dostanie szkoła podstawowa.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

W miniony weekend odbył się ostatni kurs komputerowy w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego” organizowany przez Gminę Osina w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Akademii Wspierania Inicjatyw Społecznych AWIS. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 były prowadzone były na terenie gminy Osina od października 2019r. Przeszkolonych zostało 288 osób powyżej 25 roku życia. Na ten cel otrzymano dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 148.320 zł. Zakupiony sprzęt komputerowy na potrzeby projektu niebawem zostanie przekazany do Szkoły Podstawowej w Osinie.

Red.

powiązane – „Trzeci w Europie”, „Dom spłonął doszczętnie”, „W Przybiernowie i Osinie drożej za śmieci”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Przeszkoleni cyfrowo

„Mój biznes w sieci” to temat szkoleń, które odbyły się w dniach 7-8.02.2020 r. w Urzędzie Gminy w Przybiernowie oraz w Wiejskim Domu Spotkań i Animacji Społecznej w Budzieszewicach.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: Gmina Przybiernów

Moduł ,,Mój biznes w sieci” przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych dla przyszłych przedsiębiorców. Było to kolejne ze szkoleń komputerowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Gmina zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Przybiernów od 25 roku życia do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie