Connect with us

Przybiernów

Warsztaty były – pieniędzy nie ma

„Nasze wsparcie – Twój sukces” – taki projekt zrealizowała szczecińska spółka „ROBOTEC” za publiczne pieniądze z Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Goleniowie, ale swoim podwykonawcom… nie zapłaciła.

Avatar

Opublikowane

w dniu

„Ranczo Annabella” pod Brzozowem niedaleko Przybiernowa, gościło pod koniec października ubiegłego roku dwa turnusy osób skierowanych przez PCPR za pośrednictwem spółki ROBOTEC w ramach projektu „Nasze wsparcie – Twój sukces”. PCPR spółce zapłacił, ale ROBOTEC właścicielom rancza tylko za jeden turnus, a za drugi dla 31 osób – 7,5 tys zł – do dzisiaj nie. Spółka ROBOTEC zniknęła – jak nam powiedziała właścicielka rancza. Telefony nie odpowiadają, na pisma też nikt nie reaguje. Zanim sprawa zostanie skierowana na drogę prawną, PCPR wydał właścicielom rancza informację podpisana przez Krystynę Jaworską, potwierdzającą udział PCPR w tym projekcie. 

Wygląda na to, że spółka ROBOTEC twórczo rozwinęła nazwę projektu „Nasze wsparcie (PCPR + Ranczo Annabella) Twój (spółka ROBOTEC) sukces” – tyle, że właścicieli rancza raczej to nie śmieszy…

Przeczytaj też:
W Przybiernowie i Osinie drożej za śmieci

Przybiernów

Przeszkoleni cyfrowo

„Mój biznes w sieci” to temat szkoleń, które odbyły się w dniach 7-8.02.2020 r. w Urzędzie Gminy w Przybiernowie oraz w Wiejskim Domu Spotkań i Animacji Społecznej w Budzieszewicach.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: Gmina Przybiernów

Moduł ,,Mój biznes w sieci” przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych dla przyszłych przedsiębiorców. Było to kolejne ze szkoleń komputerowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Gmina zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Przybiernów od 25 roku życia do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych.

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Droga przebudowana

Na początku roku zakończono przebudowę drogi powiatowej Babigoszcz – Łozienica.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Inwestycję realizowana przez powiat goleniowski pn. “Przebudowa drogi powiatowej nr 4132Z Babigoszcz-Łoźnica” realizowana na terenie gminy Przybiernów. W wysokości 771,942,14 zł zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Kwotę 100.000 zł zabezpieczyła w budżecie również Gmina Przybiernów w formie dotacji dla właściciela drogi. Realizacja inwestycji poprawi bezpieczeństwo uczestnikom ruchu, jakość i komfort życia mieszkańców oraz estetykę miejscowość.

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Śmierć na drodze

PRZYBIERNÓW. Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Babigoszczą a Przybiernowem.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Po uderzeniu samochodu w drzewo zmarła jadąca nim kobieta. Do wypadku doszło na krajowej trójce w rejonie Przybiernowa. Poszkodowanych zostało także trzech mężczyzn z nią podróżujących.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie