Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Walka o bursztyn?

Zasobne złoża bursztynu są najbardziej prawdopodobnym tłem prowadzonego przez dwie firmy sporu o łąki w okolicach Babigoszczy. W teorii – zwycięzca liczyć może na krociowe zyski.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o teren, na którym miał powstać niesławny park "Fantasia". Formalnie jest on w posiadaniu jednej ze spółek-córek Grupy Kapitałowej Norblin, poprzedni właściciel – jak wynika z przedstawionych nam dokumentów – miał jednak zabezpieczyć swoje interesy umową dzierżawną, przekazującą mu wszystkie prawa do użytkowania ziemi na 25 lat. Uprawnienia te przejęła niedawno spółka CW z Międzyzdrojów, wtedy okazało się, że teren został ogrodzony i jest 24 godziny na dobę pilnowany przez ochroniarzy. Rozstrzygnięciem sporu zajmie się sąd, znacznie ciekawsze okazuje się tło konfliktu.

Okazuje się, że w rejonie Babigoszczy znajdują się spore złoża… bursztynu i najpewniej to ten "surowiec" jest obecnie poszukiwany. Potwierdza to pośrednio Julita Filipczuk z Komendy Powiatowej Policji, która poinformowała nas, że już kilkukrotnie prowadzone były postępowania dotyczące nielegalnego wydobycia bursztynu w tej okolicy. A tego może być sporo, według szacunków ekspertów w kilku "gniazdach" nawet kilkaset kilogramów.

Więcej na ten temat napiszemy w przyszłym tygodniu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie