Connect with us

Aktualności

Walka o bursztyn?

Zasobne złoża bursztynu są najbardziej prawdopodobnym tłem prowadzonego przez dwie firmy sporu o łąki w okolicach Babigoszczy. W teorii – zwycięzca liczyć może na krociowe zyski.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o teren, na którym miał powstać niesławny park "Fantasia". Formalnie jest on w posiadaniu jednej ze spółek-córek Grupy Kapitałowej Norblin, poprzedni właściciel – jak wynika z przedstawionych nam dokumentów – miał jednak zabezpieczyć swoje interesy umową dzierżawną, przekazującą mu wszystkie prawa do użytkowania ziemi na 25 lat. Uprawnienia te przejęła niedawno spółka CW z Międzyzdrojów, wtedy okazało się, że teren został ogrodzony i jest 24 godziny na dobę pilnowany przez ochroniarzy. Rozstrzygnięciem sporu zajmie się sąd, znacznie ciekawsze okazuje się tło konfliktu.

Okazuje się, że w rejonie Babigoszczy znajdują się spore złoża… bursztynu i najpewniej to ten "surowiec" jest obecnie poszukiwany. Potwierdza to pośrednio Julita Filipczuk z Komendy Powiatowej Policji, która poinformowała nas, że już kilkukrotnie prowadzone były postępowania dotyczące nielegalnego wydobycia bursztynu w tej okolicy. A tego może być sporo, według szacunków ekspertów w kilku "gniazdach" nawet kilkaset kilogramów.

Więcej na ten temat napiszemy w przyszłym tygodniu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie