Connect with us

Kultura

Walczą o Emilka

19 października odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Goleniowie festyn charytatywny pod hasłem „Walczymy o Emilka”.

Opublikowane

w dniu

Organizowany jest on z myślą o 9-letnim Emilu Kazanowskim, u którego już kilka lat temu lekarze zdiagnozowali złośliwy nowotwór mózgu. Leczenie i rehabilitacja chłopca są oczywiście bardzo kosztowne, a lokalna społeczność regularnie zbiera na to pieniądze. Nie inaczej będzie w sobotę, a na uczestników festynu czekać będą między innymi kiermasze ciast i książek, pokazy fryzjerstwa i mody, loteria fantowa, warsztaty kreatywne, klub kreatywnego komputerowca, wóz strażacki a także miejscowi motocykliści, z którymi będzie można wybrać się na przejażdżkę. Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 11.

W akcję włączają się także organizatorzy koncertu krakowskiej grupy rockowej Clödie, której wokalistka Klaudia Trzepizur znana jest między innymi z czwartej edycji programu „The Voice of Poland”. Wstęp na tę imprezę jest bezpłatny, w jej trakcie zbierane będą datki na kurację Emilka. Koncert odbędzie się w sali Teatru Brama, początek o godz. 19.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Kultura

Wehikuł czasu

Kultura. „Wehikuł czasu, szalone lata 60” – koncert w niedzielę.

Opublikowane

w dniu

Stowarzyszenie Per Musicam wraz z Goleniowski Dom Kultury zabiorą nas w muzyczną podróż w czasie do lat 60-tych. W Ameryce rządził Elvis Presley, Beatlesi rzucili na kolana cały świat. W Polsce tworzyli Skaldowie, Trubadurzy, Breakout, Czesław Niemen, Karin Stanek.

Niedziela, 24 września, godz. 16.00 👉 sala koncertowa GDK
bilety: 35/ 30 grupowy (od 5. osób) do nabycia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Goleniowie oraz w dniu koncertu w GDK

red.

powiązane – „Jubileuszowe koncerty”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Jubileuszowe koncerty

Kultura. 30 – lecie działalności obchodzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej Ina.

Opublikowane

w dniu

Koncerty, w których byli i obecni członkowie zespołu INA odkryją przed nami swoje „Fascynacje Folklorem”, odbędą się dzisiaj i jutro:

  • 21 września, godz. 18:00 | RAMPA KULTURA | Koncert Jubileuszowy „Fascynacje Folklorem”
  • 22 września, godz. 18:00 | RAMPA KULTURA | Koncert Jubileuszowy „Fascynacje Folklorem” wraz z częścią oficjalną.

red.

powiązane – „SŁOWIANKI nagrodzone”

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Krzyk” we Włoszech

Kultura. TEATR KRZYK REPREZENTUJE POLSKĘ I NASZ REGION NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TEATRALNYM WE WŁOSZECH.

Opublikowane

w dniu

Od ponad tygodnia maszewski Teatr przebywa na południu Włoch w Oliveto Citra (region Campania, prowincja Salerno). Krzyk został zaproszony do Włoch, jako laureat Grand Prix, które zdobył na tym festiwalu rok wcześniej.
Teatr Krzyk pokazał na Festiwalu „HEJ, TY” w reżyserii Anny Giniewskiej i Marka Kościółka. W spektaklu grają studentki Akademii Sztuki w Szczecinie Nikola Palej oraz Aleksandra Czubińska.

Marek Kościółek przeprowadził również autorskie warsztaty z uczestnikami Festiwalu i wziął udział razem z Nikolą Palej w panelu dyskusyjnym (w centrum miasteczka). Dyskutowano m.in. o XX letniej pracy w Teatrze Krzyk. Marek i Nikola podzielili się również tym, jak wygląda obecna przestrzeń kulturalna w naszym regionie i jak finansowana jest kultura i organizacje pozarządowe. Ale najważniejsza była rozmowa o tatrze, inspiracjach i autorskiej metodzie pracy.
Teatr Krzyk nawiązał również wstępne porozumienie o współpracy z południowo koreańskim teatrem Beoksugol di Tongyeong, który gościł na festiwalu, a który został założony w Seulu w roku 1981.

Poza Festiwalem „Krzyk” bierze udział we Włoszech także w Międzynarodowym projekcie teatralnym razem z ekipami z Włoch, Litwy, Łotwy i Rumunii. Marek Kościółek i Marcin Pławski (obaj z Teatru Krzyk) przygotowują z jedną grupą pokaz warsztatowy, który zostanie pokazany w najbliższy piątek w ruinach zamku na wzgórzu miasteczka.
Projekt jest realizowany z programu Erasmus+ na rzecz kształcenia i szkolenia młodzieży.

Foto: Organizatorzy

red.

powiązane – „Przemocze wyróżnione”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie