Connect with us

Aktualności

W zdrowym ciele zdrowy duch! Jak zadbać o nasze zdrowie i kondycję?

Opublikowane

w dniu

Już w starożytnej Grecji ludzie przykładali bardzo dużą wagę do zdrowia i kultury fizycznej. Od tamtego czasu minęło ponad 2000 lat, a wartości te nie straciły na znaczeniu. Warto więc bliżej przyjrzeć się aktywnemu stylowi życia. Organizm człowieka nie tylko został przystosowany do ruchu, ale jest to jedna z jego biologicznych potrzeb. Natural Pharmaceuticals wskazuje nawet, że niezaspokojenie tych potrzeb może prowadzić do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Do naszej codzienności powinniśmy wcielić kilka zdrowych nawyków i wytrwale je realizować. ‘W zdrowym ciele zdrowy duch!’ Podpowiadamy o czym pamiętać, żeby nasze zdrowie i kondycja były na jak najwyższym poziomie

Aktywność fizyczna

Wszelki ruch nie tylko umożliwia nam przemieszczanie się, korzystanie z różnego rodzaju sprzętów, ale również wspiera rozwój fizyczny i motoryczny. Jest to kluczowa kwestia na stałe samodoskonalenie się. Sport jest również obecnie utożsamiany jako dziedzina, która pomaga człowiekowi stawać czoła wyzwaniom, a także umiejętnie radzić sobie ze stresem. Dziedzin sportu jest tak wiele, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Bieganie, siatkówka, pływanie, chodzenie na siłownię… Co więcej, nawet jazda na rowerze do pracy lub spacer może pełnić tę rolę. Natural Pharmaceuticals podkreśla, że aktywność fizyczna powinna być naszym codziennym nawykiem, ponieważ ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, jak również na nasze samopoczucie.

Zrównoważona dieta

W naszym życiu kluczową kwestię odgrywa żywienie, dlatego w kwestii omawiania naszego zdrowia i kondycji nie może go zabraknąć. Dietetycy powtarzają, że złotą zasadą podczas naszego dnia powinna być wielka piątka. Czyli jedzenie 5 posiłków dziennie w podobnych odstępach czasu. Powinny być one zrównoważone i zawierać produkty ze wszystkich dziedzi. Nasza codzienność jest zabiegana i czasami chociażbyśmy bardzo tego chcieli nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich, niezbędnych składników. W tym miejscu z pomocą przychodzą nam suplementy diety, które mogą wszystkie luki uzupełnić. Jednak zanim sięgniemy po jakikolwiek produkt sprawdźmy dostępne na jego temat informacje, a także wybierajmy sprawdzonych producentów tj. Natural Pharmaceuticals.

Odpowiednia dawka snu

Może niektórym nadal wydaje się, że w porównaniu z optymalną dietą, aktywnością fizyczną i świadomą suplementacją sen zajmuje mało istotną pozycję. Nic bardziej mylnego! Jest on niezbędnym elementem w prawidłowej regeneracji, regulacji hormonów, a tym samym prawidłowego funkcjonowania. Optymalna ilość snu pozwala na pełną regenerację układu nerwowego. Niedobór przespanych godzin może negatywnie wpływać na funkcje poznawcze i ogólne samopoczucie. Co więcej, jak wynika z badań i informacji od Natural Pharmaceuticals sen ma związek z ilością tkanki tłuszczowej w organizmie. Im mniej snu, tym poziom tkanki tłuszczowej w organizmie większy. Także jeśli zależy nam na zrzuceniu kilku kilogramów, nie zapominajmy o regularnym śnie.

Materiał powstał przy współpracy z partnerem.

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie