Connect with us

Aktualności

W zdrowym ciele zdrowy duch! Jak zadbać o nasze zdrowie i kondycję?

Opublikowane

w dniu

Już w starożytnej Grecji ludzie przykładali bardzo dużą wagę do zdrowia i kultury fizycznej. Od tamtego czasu minęło ponad 2000 lat, a wartości te nie straciły na znaczeniu. Warto więc bliżej przyjrzeć się aktywnemu stylowi życia. Organizm człowieka nie tylko został przystosowany do ruchu, ale jest to jedna z jego biologicznych potrzeb. Natural Pharmaceuticals wskazuje nawet, że niezaspokojenie tych potrzeb może prowadzić do negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Do naszej codzienności powinniśmy wcielić kilka zdrowych nawyków i wytrwale je realizować. ‘W zdrowym ciele zdrowy duch!’ Podpowiadamy o czym pamiętać, żeby nasze zdrowie i kondycja były na jak najwyższym poziomie

Aktywność fizyczna

Wszelki ruch nie tylko umożliwia nam przemieszczanie się, korzystanie z różnego rodzaju sprzętów, ale również wspiera rozwój fizyczny i motoryczny. Jest to kluczowa kwestia na stałe samodoskonalenie się. Sport jest również obecnie utożsamiany jako dziedzina, która pomaga człowiekowi stawać czoła wyzwaniom, a także umiejętnie radzić sobie ze stresem. Dziedzin sportu jest tak wiele, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Bieganie, siatkówka, pływanie, chodzenie na siłownię… Co więcej, nawet jazda na rowerze do pracy lub spacer może pełnić tę rolę. Natural Pharmaceuticals podkreśla, że aktywność fizyczna powinna być naszym codziennym nawykiem, ponieważ ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, jak również na nasze samopoczucie.

Zrównoważona dieta

W naszym życiu kluczową kwestię odgrywa żywienie, dlatego w kwestii omawiania naszego zdrowia i kondycji nie może go zabraknąć. Dietetycy powtarzają, że złotą zasadą podczas naszego dnia powinna być wielka piątka. Czyli jedzenie 5 posiłków dziennie w podobnych odstępach czasu. Powinny być one zrównoważone i zawierać produkty ze wszystkich dziedzi. Nasza codzienność jest zabiegana i czasami chociażbyśmy bardzo tego chcieli nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich, niezbędnych składników. W tym miejscu z pomocą przychodzą nam suplementy diety, które mogą wszystkie luki uzupełnić. Jednak zanim sięgniemy po jakikolwiek produkt sprawdźmy dostępne na jego temat informacje, a także wybierajmy sprawdzonych producentów tj. Natural Pharmaceuticals.

Odpowiednia dawka snu

Może niektórym nadal wydaje się, że w porównaniu z optymalną dietą, aktywnością fizyczną i świadomą suplementacją sen zajmuje mało istotną pozycję. Nic bardziej mylnego! Jest on niezbędnym elementem w prawidłowej regeneracji, regulacji hormonów, a tym samym prawidłowego funkcjonowania. Optymalna ilość snu pozwala na pełną regenerację układu nerwowego. Niedobór przespanych godzin może negatywnie wpływać na funkcje poznawcze i ogólne samopoczucie. Co więcej, jak wynika z badań i informacji od Natural Pharmaceuticals sen ma związek z ilością tkanki tłuszczowej w organizmie. Im mniej snu, tym poziom tkanki tłuszczowej w organizmie większy. Także jeśli zależy nam na zrzuceniu kilku kilogramów, nie zapominajmy o regularnym śnie.

Materiał powstał przy współpracy z partnerem.

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie