Connect with us

Aktualności

W tym roku mu szkodzi

Absurd. Michał Lewandowski legalnie biegł na 10 km w Mili Goleniowskiej w roku 2010 (miał 15 lat), biegł przed rokiem (miał 16 lat). W tym roku nie może biec, bo zdaniem organizatorów Mili, 17-latkowi bieganie szkodzi. Jak będzie miał 18 lat, znów będzie mógł pobiec.

Opublikowane

w dniu

Panowie od Mili w tym roku wpadli na pomysł, by wprowadzić ograniczenie wiekowe: minimum 18 lat. W efekcie mamy sytuację, jak na wstępie. Bez sensu, bez ładu, kompletna bzdura. Co ważne, pomysł panów z OSiR nijak się ma do zaleceń Polskiego Stowarzyszenia Biegów, które wyznacza standardy organizatorom biegów ulicznych. PSB sugeruje, by dzieci do lat 12 biegały na dystansach nie dłuższych niż 4 km, młodzież do lat 16 – do 10 km, a osiemnastolatkowie mogą biegać nawet maratony.

W Goleniowie dotąd nie było żadnego ograniczenia wiekowego, co roku parę młodych osób próbowało swoich sił w Mili. Nikomu nic dotąd się nie stało. We wrześniu opublikowano nowy regulamin, znienacka wprowadzono ograniczenie: 18 lat. Jak dotąd skreślono dwóch chętnych, obaj są doświadczonymi sportowcami, nie raz przebiegli i 10 km, i półmaraton (21 km). Nic to im nie pomogło, w tym roku mają wolne.

Wbrew pozorom, Goleniowska Mila Niepodległości promuje aktywność ruchową, z bieganiem na czele. Aktywność zdrową. W tym roku w Poznaniu zmarł bodajże 36-letni maratończyk, jakiś czas temu 63-letni biegacz w Policach. Czy za rok w regulaminie Mili znajdzie się zakaz biegania osób 36- i 63-letnich?

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie