Connect with us

Stepnica

W Stepnicy znów sinice

STEPNICA. Po raz drugi tego lata zamknięte zostało kąpielisko w położonej nad Zalewem Szczecińskim Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Czerwona flaga została wywieszona po wydaniu decyzji przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Goleniowie, bo w wodzie znów wykryto sinice, czyli bakterie produkujące silne toksyny. Kontakt z nimi może się skończyć bardzo źle.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Stepnica

Piłowanie wałka

Stepnica. Od niedawna w Widzieńsku działa Kancelarii Leśniczego dla 3 leśnictw: Widzieńsko, Krokorzyce i Wierzchosław.

Opublikowane

w dniu

To pierwsza tego typu inwestycja Nadleśnictwa Goleniów. Jednym z elementów uroczystości otwarcia było… piłowanie wałka brzozowego piłą ręczną typu „moja – twoja”, symbolizującego przecięcie wstęgi w warunkach leśnych. Piłę obsługiwali starosta z wójtem.

red.

powiązane – „Rada Wyganowskiego”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Modernizacja siłowni

Stepnica. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podpisali ostatnio umowę na dofinasowanie projektu modernizacji pomieszczenia siłowni i salki fitness przy hali widowiskowo – sportowej w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wysokość dofinansowania wynosi 27 000,00 co stanowi 50% wartości planowanej inwestycji.
Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy wraz z zapleczem tj. pomieszczeniami siłowni i salki fitness zbudowana została w 2013 r. Od tego czasu wszystkie pomieszczenia i sprzęt są intensywnie eksploatowane. W ramach pozyskanych środków gmina planuje zmodernizować podłogi i ściany siłowni aby poprawić funkcjonalność obiektu i estetyczny wygląd pomieszczenia. Istotą zadania jest zmodernizować tak podłogę aby nie ulegała ona uszkodzeniom od sprzętu siłowego. Zakupimy także nową profesjonalną bieżnię. W salce fitness również dla poprawy komfortu przeprowadzanych zajęć planuje się wymianę wykładziny na dedykowane panele, które będą trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

Gmina uzyskała też z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotacje w wysokości 73.100 zł. na remont boiska Orlik wraz z zapleczem technicznym. Kosztorysowa wartość projektu wynosi 146.413 zł. W ramach realizacji projektu zostanie wykonana renowacja boiska poliuretanowego, bieżni poliuretanowej oraz remont 6 sanitariatów i 4 szatni. Renowacja boiska polegać będzie na usunięciu ubytków i pęknięć nawierzchni oraz wzmocnieniu całej nawierzchni gruntem z żywic poliuretanowych.

red.

powiązane – „Rada Wyganowskiego”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Rada Wyganowskiego

Stepnica. Komitet wyborczy Andrzeja Wyganowskiego ma w nowe4j radzie 13 radych.

Opublikowane

w dniu

Oto wyniki i nowi radni:

KWW A. Wyganowskiego – 86,67%

M. Nowakowski, K. Wrzosek, M. Grzelak, M. Brzozowski, A. Makowska, A. Kaliska, M. Kleszcz, Z. Kędzierski, A. Dąbrowska, M. Dąbrowski, P. Milkiewicz, A. Domagała, A. Potomska.

KWW A. Weresa – 6,67%

A. Weres

KKW Trzecia Droga – 6,67%

M. Garncarek

red.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie