Connect with us

Stepnica

W Stepnicy znów sinice

STEPNICA. Po raz drugi tego lata zamknięte zostało kąpielisko w położonej nad Zalewem Szczecińskim Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Czerwona flaga została wywieszona po wydaniu decyzji przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Goleniowie, bo w wodzie znów wykryto sinice, czyli bakterie produkujące silne toksyny. Kontakt z nimi może się skończyć bardzo źle.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Stepnica

Promenada w przyszłym roku

Stepnica. W przyszłym roku będzie można spacerować w Stepnicy nową promenadą i podziwiać wspaniałe widoki na wody Zalewu Szczecińskiego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, rozstrzygnięto przetarg i wyłoniono wykonawcę, który wybuduje promenadę łączącą Kanał Młyński z plażą miejską nad Zalewem Szczecińskim w Stepnicy.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie także wieży widokowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Ponadto w zakresie inwestycji jest budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych, budowa schodów na plażę, budowa muru oporowego, montaż ławek parkowych oraz koszy na śmieci. Na wykonanie tych zadań wykonawca ma 11 miesięcy. Wartość inwestycji 4 458 750,00 PLN w tym dofinansowanie 3240 000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Przetarg nieograniczony na realizację wygrała firma ALPIA Bartosza Przystalskiego z Bytowa. Ponadto w postępowaniu o udzieleniu zamówienia złożone zostały jeszcze dwie oferty jedna na kwotę 10 376 264,38 zł oraz druga na kwotę 5 675 469,08 zł. Wybrana oferta spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz uzyskała najwięcej punktów w kryterium cena i okres gwarancji.

red.

powiązane – „Viva Cristo Rey w Żarnowie”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

OPS wyróżniony

Stepnica. OPS w Stepnicy wyróżnił

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 22 listopada 2022 roku w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim
w Szczecinie odbyły się obchody Dnia Pracownika Socjalnego, podczas których z rąk wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego wyróżnienie dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stepnicy za „profesjonalne zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi” odebrał Jarosław Gruszczyński – Dyrektor Ośrodka.

Wojewoda wyróżnił działalność Ośrodka w obszarze zabezpieczenia społecznego, za trudną, odpowiedzialną pracę, która wymaga szczególnych predyspozycji, wiedzy oraz merytorycznego przygotowania, a przede wszystkim życzliwości, wyrozumiałości i wielkiej empatii.

red.

powiązane – „Viva Cristo Rey w Żarnowie”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Viva Cristo Rey w Żarnowie

Stepnica. Wczorajsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Żarnowie miała odpustowy charakter.

Opublikowane

w dniu

Pod wezwaniem Chrystusa Króla jest bowiem parafia w Żarnowie, prowadzona od kilku lat przez ks. proboszcza Piotra Dzedzeja. Uroczystości odpustowe rozpoczęto od poświęcenia przez ks. Wacława Nowaka domu parafialnego w budowie (stan surowy, tradycyjna wiecha). Mszę św. w koncelebrze z ks. Piotrem sprawował dziekan dekanatu Goleniów ks. Wacław Nowak. Zakończona została aktem zawierzenia parafii Chrystusowi Królowi. Na wejście i na zakończenie Eucharystii zaśpiewana została pieśń ku czci patrona parafii „Viva Cristo Rey!”, napisana specjalnie dla tej parafii przez Marię Palicę (tekst) oraz Patryka Kusiaka (muzyka).

foto Maria Palica.

red.

powiązane – „Powstanie nowa plebania”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie