Connect with us

Stepnica

W Stepnicy znów sinice

STEPNICA. Po raz drugi tego lata zamknięte zostało kąpielisko w położonej nad Zalewem Szczecińskim Stepnicy.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Czerwona flaga została wywieszona po wydaniu decyzji przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Goleniowie, bo w wodzie znów wykryto sinice, czyli bakterie produkujące silne toksyny. Kontakt z nimi może się skończyć bardzo źle.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Stepnica

OPS w posterunku

Stepnica. Za 220 tys zł gmina wyremontuje budynek po posterunku energetycznym ENEA dla OPS.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W 2019 roku gmina Stepnica zakupiła w przetargu budynek po byłym posterunku energetycznym w Stepnicy, w celu przystosowania go do warunków funkcjonowania Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który obecnie mieści się w budynku urzędu gminy. Warunki pracy a przede wszystkim obsługi klientów ośrodka nie są tam najlepsze.
Do zakupionego budynku przynależy działka o powierzchni 2715 m2 oraz pomieszczenia magazynowo-gospodarcze. Budynek wymaga wykonania niezbędnego remontu, więc w marcu ogłoszono postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy tych prac pn. „Remont budynku po ENEA w Stepnicy”. Zakres inwestycji obejmuje: roboty rozbiórkowe i demontażowe, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, montaż ścian działowych, wykonanie posadzek betonowych wraz z ułożeniem wykładzin, wymianę instalacji wod.-kan., gazu, CWU, CO, instalacji elektrycznej, uzupełnienie tynków i malowanie, wymiana kotła gazowego, wkładów kominowych oraz  grzejników.
Publiczne otwarcie ofert nastąpiło w dniu 17 kwietnia br. W postępowaniu złożono 4 oferty z czego najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ZIBEX z Glewic. Wartość najkorzystniejszej oferty wynosi  221.076,04 zł. Podpisanie umowy nastąpi w terminie maksymalnie 30 dni od dnia otwarcia ofert.

red.

powiązane – „Pomoc OPS”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

IKEA – w Stepnicy bez przerwy

Stepnica. Tartak IKEA w Stepnicy pracuje normalnie od 20 kwietnia.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział kierujący zakładem Łukasz Andrzejczak, praca przebiega w trybie 3 zmianowym i na razie nie są przewidziane przerwy w produkcji.

red.

powiązane – „IKEA – popracują 2 tygodnie”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Pomoc OPS

Stepnica. Ponad 800 kg żywności przekazał potrzebującym stepnicki OPS.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Stepnica. Ponad 800 kg żywności przekazał potrzebującym stepnicki OPS.

Pomocą OPS objętych zostało 82 osoby. W programie dystrybuowane i dostarczane były następujące produkty: kasza gryczana, ryż, mleko, ser podpuszczkowy, gołąbki, pasztet wieprzowy. Łącznie wydano 830,96 kg żywności oraz 574 litrów mleka na łączną kwotę 6 867,27 zł. Dalsze działania dystrybucji żywności zostały zaplanowane w miesiącu czerwiec br.
Wsparciem zostały objęte również rodziny z dziećmi. Dzieci, którym zostało przyznane świadczenie niepieniężne tj. posiłek w szkole, na czas pandemii Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy w miesiącu kwietniu br. dokonał zmiany formy pomocy
z posiłku na świadczenie pieniężne na zakup żywności, bądź posiłku. Łącznie z pomocy skorzystało 61 dzieci na łączną kwotę 9 150,00 zł.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy udzielił pomocy przebywającym na kwarantannie domowej – 11 rodzinom, łącznie 23 osobom. Pomoc obejmowała zakup i dostarczenie żywności.

red.

powiązane – „Dzisiaj – otwarte biblioteka i przedszkole”

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie