Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Stepnica

W Stepnicy już bezpiecznie

Odwołany został zakaz wchodzenia do wody na kąpielisku w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Zakaz, o czym informowaliśmy, został wprowadzony pod koniec ubiegłego tygodnia decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Goleniowie, bo w wodzie pojawiły się niebezpieczne dla zdrowia ludzi sinice. Dzisiaj, po przeprowadzeniu przez pracowników Sanepidu kolejnej kontroli, na położonym nad Zalewem Szczecińskim kąpielisku znowu zawisła biała flaga.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Stepnica

Defibrylator w urzędzie

Stepnica. Od ostatniego piątku można korzystać z nowoczesnego defibrylatora AED w centrum Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, urządzenie zamontowane zostało w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy przy ul. Tadeusza Kościuszki 4. Defibrylator jest prosty w obsłudze, po włączeniu przekazuje jasne polecenia głosowe w spokojny sposób prowadząc osobę udzielającą pomocy przez cały proces – od przyklejenia obu elektrod na ciele pacjenta, przez wykonanie defibrylacji, aż do rozpoczęcia i prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Defibrylator został umieszczony na I piętrze przy wejściu do sekretariatu.

red.

powiązane – „Jodek potasu u strażaków”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

W sprawie zamknięcia drogi

Stepnica. Zmienia się zakres zamknięcia drogi w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj gmina otrzymała informację od firmy Strabag, że nastąpiła zmiana w zakresie zamknięcia drogi w Stepnicy. Zamknięty zostanie odcinek ul. W. Sikorskiego tj. od nr 7 („sklep metalowy”) do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki wraz z zamknięciem wjazdu na ul. T. Kościuszki. Odcinek ten planowo zamknięty będzie do dnia 10.10.2022 r.

red.

powiązane – „Droga będzie zamknięta”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Zwiększone dofinansowanie budowy nowych mieszkań

Stepnica. Zakończenie budowy nowych 46 mieszkań komunalnych planowane jest na koniec lutego 2023 r.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to będzie 46 mieszkań – w tym 9 trzypokojowych, 29 dwupokojowych i 8 jednopokojowych tzw. kawalerek.

Bank Gospodarstwa Krajowego uwzględnił wniosek gminy o zwiększenie dotacji do tej inwestycji. Powodem złożenia przez gminę odpowiedniego wniosku w tej sprawie, było znaczne podniesienie cen na materiały budowlane i stal, co spowodowało zwiększenie kosztów inwestycji. W dniu 21.09.2022 r. burmistrz podpisał aneks do umowy z bankiem zwiększający finansowe wsparcie o kwotę 1.505.571,52 zł. Aktualnie całkowity koszt inwestycji wyniesie 11.914.854,20 zł – w tym dotacja z Funduszu Dopłat wyniesie 9.033.429,16 zł. Gmina Stepnica jest jedną z niewielu gmin w Polsce budujących mieszkania komunalne, które mieszkańcy gminy otrzymują na podstawie umowy najmu. W ostatnich 10 latach przydzieli już 151 takich mieszkań.

red.

powiązane – „Jest projektant tunelu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie