Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Powiat

W powiecie odnieśliśmy duży sukces

Z Aleksandrą Muszyńską radną Prawa i Sprawiedliwości w radzie miejskiej w Goleniowie, rozmawiamy o wynikach wyborów, szpitalu i mediach burmistrza.

Opublikowane

w dniu

– Jeżeli burmistrz podejmuje decyzje transparentnie, z korzyścią dla mieszkańców, to my jesteśmy „za”. Nie głosujemy „przeciw”, żeby tylko być przeciw burmistrzowi. Widzimy rzeczy, które robi dobrze i które robi źle. Zostaliśmy wybrani przez wyborców i przed nimi odpowiadamy. Nie uważamy się za opozycję, tylko za przedstawicieli mieszkańców. Różnimy się, ale gdyby nas nie było i nie było radnych z „Ruchu Miejskiego” i radnego Krzysztofa Sypienia etc., to na sesjach nie byłoby dyskusji. Współpracujemy z innymi grupami radnych luźno, bez formalnych powiązań. Każdy kto ogląda obrady sesji widzi, że nie mamy dyscypliny głosowań, że widać u nas odmienne zdania – mówi A. Muszyńska.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”. Rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i będzie ją można obejrzeć na portalu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Powiat

Pociągiem na dowód rejestracyjny

Powiat. 22 września to „Dzień bez Samochodu” – w tym dniu podróż pociągiem może być bezpłatna dla pasażera.

Opublikowane

w dniu

Bo oczywiście zapłacą za nią wszyscy podatnicy. Jak podaje urząd marszałkowski, w najbliższy czwartek (22 września) każdy posiadacz samochodu będzie mógł podróżować pociągami regionalnymi bez konieczności zakupu biletu. Wystarczy okazać konduktorowi dowód rejestracyjny samochodu. Akcją objęte są wszystkie pociągi regionalne na Pomorzu Zachodnim, ale także w województwach sąsiadujących z naszym regionem, tj. lubuskim, pomorskim i wielkopolskim. Oznacza to, że na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu, tj. bez żadnych opłat, można będzie podróżować pociągami regionalnymi (uruchamianymi przez Polregio) nie tylko wewnątrz województwa, ale także np. do Poznania, Zielonej Góry, Trójmiasta, itp.

Pomorze Zachodnie inwestuje w rozwój kolejowych przewozów pasażerskich, sieć dróg rowerowych i energetykę opartą na odnawialnych źródłach energii (OZE). Jesteśmy krajowym liderem pod względem nowoczesności taboru kolejowego obsługującego połączenia regionalne (86% pociągów nowych, tj. zakupionych od 2010 roku oraz 14% pociągów starszej konstrukcji, ale zmodernizowanych).
Województwo Zachodniopomorskiego może poszczycić się najdłuższą w kraju, siecią regionalnych dróg rowerowych, która jest systematycznie rozbudowywana.
Jesteśmy również niekwestionowanym liderem produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Na Pomorzu Zachodnim ponad 82 proc. zapotrzebowania energetycznego może być zaspokajane prądem powstałym przy wykorzystaniu OZE, głównie z farm wiatrowych. Do końca września 2021 r. łączna moc instalacji OZE na Pomorzu Zachodnim przekroczyła 2 GW (gigawaty), co stanowi 18,5% całkowitej mocy zainstalowanej w kraju.

red.

powiązane – „Elektryfikacja Straży Miejskiej”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Zmiana rozkładu jazdy

Powiat. Kończą się wakacje, zmniejszają się więc przewozy o charakterze turystycznym, a rosną te związane z codziennymi dojazdami do szkół i miejsc pracy. Już w najbliższą niedzielę, 4 września, wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów.

Opublikowane

w dniu

Oto wykaz połączeń, które zawieszono na czas wakacji, a 4 września zostaną wznowione:
(pociągi kursujące w dni robocze)

Linia Szczecin – Goleniów – Nowogard – Kołobrzeg:
Szczecin Gł. (odj. 14:20) – Goleniów – Nowogard (przyj. 15:35)
Nowogard (odj. 16:16) – Goleniów – Szczecin Gł. (przyj. 17:17)

red.

powiązane – „Szpital stracił płynność finansową, ale zwolnień nie będzie”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Zakaz przedłużony

Powiat. Wojewoda Zachodniopomorski, w związku z zanieczyszczeniem Odry na terenie województwa zachodniopomorskiego, przedłużył do 25 sierpnia br. zakaz bezpośredniego kontaktu z wszystkimi wodami Odry. Dotyczy on szczególnie gmin: Goleniów i Stepnica.

Opublikowane

w dniu

Obejmuje Odrę Wschodnią i Zachodnią wraz z łączącymi kanałami oraz z wodami Zalewu Szczecińskiego i wszystkimi innymi zbiornikami wodnymi przez, które Odra przepływa, a także korzystania z tych wód. Przedłuzony został również zakaz korzystania z kąpielisk w Lubczynie, Stepnicy i Czarnogłowach.

red.

powiązane – „Szpital stracił płynność finansową, ale zwolnień nie będzie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie