Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

W poniedziałek – 2500 maseczek

Nowogard. 27 kwietnia od godziny 18:00 na Placu Wolności po raz kolejny rozdawane będą bezpłatnie maseczki ochronne dla potrzebujących mieszkańców gminy Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców władze gminy proszą o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami:

Dla kogo maseczki?
Maseczki trafią do mieszkańców Gminy Nowogard, którzy potrzebują ich w związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami co do poruszania się w przestrzeni publicznej. Przypominamy, że bawełniane maseczki są wielorazowego użytku można je prać w temperaturze 90 stopni dzięki czemu można ponownie z nich korzystać.

Dlaczego w centrum miasta?
Pomimo pojawiających się głosów, że można by to zrobić innym sposobem np. wysłać pocztą Do wydania jest 2500 maseczek a mieszkańców 24 tysiące. I tu pojawia się pytanie komu je dać? W przypadku poczty maseczka mogłaby trafić do skrzynki domu, w którym nikt faktycznie nie mieszka lub do osoby, która już posiada maseczkę i jej nie potrzebuje. Inne propozycje – rozdawać maseczki pod marketami. I tu pytanie a dlaczego nie pod innymi sklepami? A jeśli tak to pod którymi? Jest ich kilkaset. Akcja wydawania maseczek na Placu Wolności gwarantuje, że trafi ona do rąk osoby rzeczywiście jej potrzebującej. Jest to doskonałe miejsce, aby zachować szczególne środki bezpieczeństwa zarówno dla osób pobierających jak i wydających maseczki.

Dlaczego o godzinie 18:00?
Zmieniliśmy godzinę wydawania na 18:00ze względu na liczne prośby mieszkańców, którzy w południe przebywają w pracy i nie mogli w związku z tym otrzymać maseczek w czasie pierwszej akcji wydawania. Zapraszamy wszystkich do wypowiedzi na ten temat i zgłaszania propozycji, czy godzina ta będzie najodpowiedniejsza. Wasze sugestie będą wnikliwie brane pod uwagę i jeżeli będzie taka potrzeba kolejna akcja może zostać zorganizowana w godzinach późniejszych np. 19:00 albo wcześniejszych np. 9:00. Propozycje najlepiej składać na adres e-mail: zapytajnas@nowogard.pl

Jakie zasady będą obowiązywać podczas wydawania maseczek?
Tu trzeba pamiętać o najważniejszym akcja nie ma na celu nawoływania do zgromadzenia. Najważniejszymi zasadami podczas wydawania będą zasady bezpieczeństwa. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki oraz o zachowaniu wymaganego minimum dwu metrowego odstępu od innych osób. Osoby nieprzestrzegające zasad bezpieczeństwa ponoszą indywidualnie odpowiedzialność za ich naruszenie i mogą zostać ukarane przez Policję.

Co z mieszkańcami z terenów wiejskich?
Gmina dokonała zakupu kolejnej partii materiałów do wyrobu maseczek z przeznaczeniem dla sołectw W akcje włączyły się 23 sołectwa, które same szyja maseczki dla swoich mieszkańców. W 16 sołectwach nie ma kto szyć, ale i tam maseczki dotrą.

Red.

powiązane – „Maski rozdane”

Nowogard

R-XXI liczniejszy

Nowogard. Celowy Związek Gmin R-XXI do którego należą wszystkie gminy naszego powiatu, powiększył się o kolejną gminę.

Opublikowane

w dniu

We wtorek 28 czerwca na sesji zgromadzenia delegatów w Słajsinie przyjęta do związku została gmina Stara Dąbrowa – w sumie jest ich teraz w związku 32. Delegaci zdecydowali również o zakupie przez związek działki w Łobzie pod budowę biogazowani.

Zarząd związku przedstawił pod dyskusję planowane podwyżki cen na odpady, które mają obowiązywać w Regionalnym Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Słajsinie w 2023 roku.

Delegaci udzielili zarządowi CZG R-XXI absolutorium za rok 2021.

red.

powiązane – „R-XXI szuka nowego terenu?”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sobótkowa noc

Nowogard. Cuda wianki zapowiadają na jutro na placu Szarych Szeregów.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Starostwo – dysproporcje płacowe”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nabór do „zerówki”

Nowogard. „W naszej szkole prowadzimy nabór do klasy zerowej na rok szkolony 2022/2023,
w związku z tym zwracamy się z uprzejmą prośbą o bezpłatne zamieszczenie informacji w państwa gazecie”.

Opublikowane

w dniu

Tak napisła do nas Ewa Żylak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie wraz z poniższym:

„Istnieje możliwość utworzenia  bezpłatnej klasy zerowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowogardzie w roku szkolnym 2022/2023 (rocznik 2016, 2017) – jeżeli zgłosi się odpowiednia ilość dzieci.

Zainteresowanych rodziców proszę o wypełnienie oświadczenia woli (załącznik 1 – znajduje się na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie SP-2 ).

Deklarację można osobiście złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 lub drogą mailową na adres spnr2nowogard@vp.pl”

red.

powiązane – „Sesja Zgromadzenia Delegatów CZG R-XXI o podwyżkach”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie