Connect with us

Nowogard

W poniedziałek – 2500 maseczek

Nowogard. 27 kwietnia od godziny 18:00 na Placu Wolności po raz kolejny rozdawane będą bezpłatnie maseczki ochronne dla potrzebujących mieszkańców gminy Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców władze gminy proszą o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami:

Dla kogo maseczki?
Maseczki trafią do mieszkańców Gminy Nowogard, którzy potrzebują ich w związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami co do poruszania się w przestrzeni publicznej. Przypominamy, że bawełniane maseczki są wielorazowego użytku można je prać w temperaturze 90 stopni dzięki czemu można ponownie z nich korzystać.

Dlaczego w centrum miasta?
Pomimo pojawiających się głosów, że można by to zrobić innym sposobem np. wysłać pocztą Do wydania jest 2500 maseczek a mieszkańców 24 tysiące. I tu pojawia się pytanie komu je dać? W przypadku poczty maseczka mogłaby trafić do skrzynki domu, w którym nikt faktycznie nie mieszka lub do osoby, która już posiada maseczkę i jej nie potrzebuje. Inne propozycje – rozdawać maseczki pod marketami. I tu pytanie a dlaczego nie pod innymi sklepami? A jeśli tak to pod którymi? Jest ich kilkaset. Akcja wydawania maseczek na Placu Wolności gwarantuje, że trafi ona do rąk osoby rzeczywiście jej potrzebującej. Jest to doskonałe miejsce, aby zachować szczególne środki bezpieczeństwa zarówno dla osób pobierających jak i wydających maseczki.

Dlaczego o godzinie 18:00?
Zmieniliśmy godzinę wydawania na 18:00ze względu na liczne prośby mieszkańców, którzy w południe przebywają w pracy i nie mogli w związku z tym otrzymać maseczek w czasie pierwszej akcji wydawania. Zapraszamy wszystkich do wypowiedzi na ten temat i zgłaszania propozycji, czy godzina ta będzie najodpowiedniejsza. Wasze sugestie będą wnikliwie brane pod uwagę i jeżeli będzie taka potrzeba kolejna akcja może zostać zorganizowana w godzinach późniejszych np. 19:00 albo wcześniejszych np. 9:00. Propozycje najlepiej składać na adres e-mail: zapytajnas@nowogard.pl

Jakie zasady będą obowiązywać podczas wydawania maseczek?
Tu trzeba pamiętać o najważniejszym akcja nie ma na celu nawoływania do zgromadzenia. Najważniejszymi zasadami podczas wydawania będą zasady bezpieczeństwa. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki oraz o zachowaniu wymaganego minimum dwu metrowego odstępu od innych osób. Osoby nieprzestrzegające zasad bezpieczeństwa ponoszą indywidualnie odpowiedzialność za ich naruszenie i mogą zostać ukarane przez Policję.

Co z mieszkańcami z terenów wiejskich?
Gmina dokonała zakupu kolejnej partii materiałów do wyrobu maseczek z przeznaczeniem dla sołectw W akcje włączyły się 23 sołectwa, które same szyja maseczki dla swoich mieszkańców. W 16 sołectwach nie ma kto szyć, ale i tam maseczki dotrą.

Red.

powiązane – „Maski rozdane”

Nowogard

Poranna czystka w urzędzie.

Nowogard. Według naszych informacji dzisiaj rano Burmistrz Czapla dokonał niespodziewanych zmian personalnych w urzędzie gminy.

Opublikowane

w dniu

Wiceburmistrzem przestał być Pan Rafiński a zastąpił go Jarosław Hołbubowski. Stanowisko straciła też dotychczasowa sekretarz gminy i szefowa OPS. Te nieoficjalne informacje udało nam się potwierdzić w dwóch niezależnych źródłach.

Red

powiązane – „Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Gmina kupuje 50 tirów ziemi

Nowogard. Nietypowy zakup ogłosiła gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Szuka oferenta, który sprzeda i dostarczy do Żabowa 2 tysiące ton… ziemi. Ma być żyzna, urodzajna i bez zanieczyszczeń, bo posłuży na utwardzenie działki rekreacyjno-sportowej.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogardzki Mc’Donald’s

Nowogard. Wicestarosta potwierdza nieoficjalnie powstanie trzeciej restauracji McDonald’s w powiecie.

Opublikowane

w dniu

W swoim wpisie Tomasz Kulinicz poinformował lakonicznie, że decyzja została już wydana, a obiekt powstanie w okolicy węzła Warnkowo, na obwodnicy Nowogardu w ciągu drogi ekspresowej S6.

red.

powiązane – „Przetarg na stacje i restaurację”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie