Connect with us

Goleniów

W piątek rusza przebudowa

Goleniów. Po koniec lata będziemy mieli wyremontowane ulice Puszkina i Witosa , wraz z rondem i mostem na Strudze Goleniowskiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj podpisano umowę z wykonawcą, a w najbliższy piątek zostanie przekazany plac budowy. Firma Mazur-Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych na wykonanie robót budowlanych ma czas do 18 września 2024 roku, czyli 180 dni.

Zakres prac obejmuje przebudowę drogi na odcinku ulicy Puszkina wraz z fragmentem ulic: Barnima, Niemcewicza, Pocztowej oraz Witosa. Będzie nowa geometria skrzyżowania ulicy Młynarskiej i Puszkina, szerokie ciągi piesze z elementami zieleni, droga rowerowa oraz rozwiązania uspokajające ruch, takie jak rondo na skrzyżowaniu ulic Puszkina i Barnima. Dodatkowo, zostanie przebudowany most na strudze Goleniowskiej, co poprawi komunikację wzdłuż tej ważnej arterii.

Umowa obejmuje także opcję dodatkową, czyli przebudowę ulicy Wincentego Witosa – od mostku do ul. Szkolnej.

red.

powiązane – „Rondo vis a vis urzędu”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie