Connect with us
  • https://www.zabka.pl/franczyza
  • zostań pracownikiem Lidla

Goleniów

W oczekiwaniu na budżet z RIO

Goleniów. Burmistrz jest przygotowany na zatwierdzenie budżetu gminy na rok 2021 przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, rola burmistrza się w tym procesie na razie zakończyła wraz ze złożeniem projektu budżetu z autopoprawkami w radzie miejskiej. Ponieważ rada go już dwukrotnie nie zaakceptowała, burmistrz będzie czekał na decyzje RIO – stąd brak w porządku obrad jutrzejszej sesji projektu budżetu oraz projektu podwyżki stawek za odbiór śmieci, który tez wielokrotnie nie uzyskał akceptacji radnych. Jego zdaniem teraz decyzja należy do radnych, którzy mają czas uchwalenie budżetu do końca marca.

Gdy to się nie stanie, RIO najprawdopodobniej zaakceptuje budżet gminy Goleniów na rok 2021 w wersji bardzo zbliżonej do projektu przedstawionego radzie przez burmistrza.

red.

powiązane – „Bez budżetu, opozycja podzielona”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie