Connect with us

Aktualności

W Kliniskach nie chcą Dino

Przeciwko planom wybudowania w podgoleniowskich Kliniskach marketu sieci Dino protestują mieszkańcy tej miejscowości.

Opublikowane

w dniu

Kilkoro już działających tam sklepikarzy przekazało w poniedziałek burmistrzowi Robertowi Krupowiczowi podpisaną przez około 200 osób petycję w tej sprawie. Obawiają się oni, że taka konkurencja zniszczy drobny handel w liczącej nieco ponad tysiąc mieszkańców wsi, pozbawiając tym samym ich rodziny źródła dochodu. – Pamiętamy, co działo się w Goleniowie, gdy w centrum pojawiły się markety. My też z nimi nie mamy szans – mówi Mirosław Rachuba, prowadzący z żoną sklep "U Małgosi".

Burmistrz Robert Krupowicz poinformował nas po spotkaniu z mieszkańcami Klinisk, że wcześniej otrzymał opinię Rady Sołeckiej, z której wynikało, że lokalne środowisko nie ma nic przeciwko pojawieniu się we wsi dużego sklepu. Protest, jak sam przyznaje, nakazuje mu zrewidować ten pogląd. Warunki zabudowy nie zostały jeszcze wydane, sprawa jest więc otwarta.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie