Connect with us

Aktualności

W edukację XXI wieku

Goleniowski Wydział Edukacji zorganizował w piątek (26 lutego) konferencję dla nauczycieli placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Goleniów. Jej temat brzmiał „W edukację XXI wieku”, a motywem przewodnim było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, aby uczeń łatwiej się uczył?”

Opublikowane

w dniu

Interesujący wykład „Od kultury nauczania do kultury uczenia się”, wygłosiła dr Marzena Żylińska z fundacji „Budząca się szkoła”. Krytycznie odniosła się do obecnego systemu pracy szkoły, polegającego przede wszystkim na przygotowaniu ucznia do rozwiązywania testów i w efekcie „zabijającego” w nim ciekawość świata. „Dwanaście lat trenujemy ucznia, by odpowiadał na stereotypowe pytania, zabijamy w nim kreatywność, a potem chcemy, by w dorosłym życiu był samodzielny i kreatywny” – powiedziała między innymi autorka „Neurodydaktyki”. Jej zdaniem konieczne jest odejście od dominującej roli nauczyciela w szkole, przejście od „ukrzesłowienia” ucznia do jego „odkrzesłowienia”. To dziecko powinno być w szkole najważniejsze.

W drugiej części konferencji uczestniczący w niej nauczyciele (było ok. 200 osób) wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez obie wykładowczynie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie